FutbolGündem

Kulüpler Birliği’nin yeni başkanı Halil Ünal

Kulüpler Birliği’nde oy çokluğuyla yeni başkan Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal oldu.

Kayserispor Başkanı Recep Mamur ve Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal başkanlık için yarıştı. Kapalı yapılan oylamada 18 takımın 11’inin oyunu alan Halil Ünal başkanlığa getirildi. Ntvspor’un haberine göre, bugün yapılan Kulüpler Birliği toplantısının ardından açıklama yapan Onursal Başkan İlhan Cavcav şöyle konuştu;

Bundan sonra vakfın daha profesyonel, Avrupa’ya uyum sağlayabilecek bir çalışma içinde, profesyonelliğe dönüş olarak bunu kabul ediyoruz. Ebru hanım bize sunuş yaptı ve bundan etkilenmemek mümkün değil. Halil Ünal’ı oy çokluğuyla Kulüpler Birliği başkanlığına seçtik, kendisini huzurlarınızda tebrik ediyorum, başarılar diliyorum.

Halil Ünal; Marka değerimizi artırmak istiyoruz

Halil Ünal ise, “Kulüpler Birliği Vakfı’nın olağan genel kurulunu bugün gerçekleştirdik. İki adayla bu yola çıktık. Kulüpler Birliği’nde profesyonel komiteler hayata geçecek. 5-6 Temmuz’da Avrupa Kulüpler Birliği’ni Türkiye’de misafir edeceğiz. Dünya ile bütünleşip marka değerimizi artırmak istiyoruz” dedi.

Ünal, “Gaziantepspor Kulüp Başkanı İbrahim Kızıl’ın Cuma günü duruşması var. Kulüpler Birliği’nden 18 başkanın da hepsi orada bulunacağız” diye konuştu. Halil Ünal 18 takımın 11’inin oyunu aldığını sözlerine ekledi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu