DünyaGündem

Lazio, seyircisiz oynama cezasının kalkması için UEFA’ya itirazda bulunacak

Lazio, seyircisiz oynama cezanın kalkması için UEFA’ya itirazda bulunacak!.. Fenerbahçe’nin UEFA Avrupa Ligi’ndeki rakibi Lazio, UEFA tarafından verilen iki maçlık cezanın 1’e inmesi ve temsilcimizle yapacağı çeyrek final rövanş maçının seyircili oynanması için itirazda bulunacak..

Ajansspor.com’un haberine göre, Fenerbahçe‘nin UEFA Avrupa Ligi’ndeki rakibi Lazio, UEFA tarafından verilen iki maçlık cezanın 1’e inmesi ve temsilcimizle yapacağı çeyrek final rövanş maçının seyircili oynanması için itirazda bulunacak.

Mönchengladbach ile yapılan UEFA Avrupa Ligi son 32 turu rövanş maçında Lazio taraftarlarının sahaya attığı meşaleler, ırkçı davranışlar ve yetersiz organizasyon nedeniyle UEFA tarafından iki maç ceza alan ve bunların ilkini Stuttgart maçında çeken Lazio; kalan 1 maçlık cezasını ise Fenerbahçe ile 11 Nisan’da yapılacak Avrupa Ligi çeyrek final rövanş maçında çekecek.

İtalyan basınında çıkan haberlerde, Lazio Başkanı Claudio Lotito’nun avukatları ile birlikte UEFA Disiplin Kurulu’na itiraz ettiği ancak kararın reddedildiği belirtildi. Lotito’nun konuyla ilgili UEFA’ya bir kez daha başvuracağı ifade edilirken, Başkent ekibinin konuyu CAS’a götürebileceği kaydedildi.

CAS’a 10 sayfalık bir savunma verecek olan Lazio’nun, cezayı indirebileceği belirtilirken, ırkçılığa “sıfır tolerans” gösteren UEFA’nın bu karar doğrultusunda tutumunu daha da sertleştirebileceği ve aynı olayların bir daha yaşanması halinde yaptırımlarının dozunu artıracağı belirtildi.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: