Futbol

Liverpool’un yıldızı Salah, Gazze Şeridi’ne insani yardım çağrısında bulundu

Liverpool'un süperstarı Mohamed Salah kişisel bir açıklamada İsrail ile Hamas arasındaki şiddete son verilmesi çağrısında bulundu.

Mohamed Salah (31), Arap spor dünyasının yüzü. Eski FCB yıldızı, uzun zamandan beri kendi ülkesi Mısır’da ve Orta Doğu’da ikon statüsüne yükseldi. Onun sözü bölgede ağırlık taşıyor.

Şimdi sesini Ortadoğu’da barış çağrısı yapmak için kullanıyor. Çarşamba akşamı 51 saniyelik video mesajında ​​Salah, uluslararası topluma seslendi ve Gazze Şeridi’ndeki savaşın sona ermesi çağrısında bulundu. Yarım saat içinde video yalnızca Instagram’da bir milyon beğeni aldı.

“İnsanlık galip gelmeli”
“Çok fazla şiddet, kalp kırıklığı ve vahşet var. Son birkaç haftadır yaşanan artış dayanılmaz. Tüm yaşam kutsaldır ve korunması gerekir” diye sözlerine başlıyor Salah. Nihai hedef Gazze Şeridi’ne insani yardım göndermek olmalıdır. “Gazze halkının acilen gıdaya, suya ve tıbbi bakıma ihtiyacı var.”

Salah son olarak politikacılara şiddete mümkün olduğu kadar çabuk son verme çağrısında bulundu. “Dünya liderlerini, masum ruhların daha fazla katledilmesini önlemek için bir araya gelmeye çağırıyorum. İnsanlık galip gelmeli.”

 

User Rating: Be the first one !
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu