DünyaFutbolGündem

Manchester United’ta Alex Ferguson’un yerine David Moyes geliyor

Manchester United’ta Alex Ferguson’un yerine David Moyes geliyor!.. Ferguson’un halefi hemen hemen kesinleşti. Everton menajeri David Moyes, önümüzdeki sezon Manchester United’ın başında olacak. Everton Kulübü de İskoç menajerin sezon sonunda takımdan ayrılacağını açıkladı.

Alex Ferguson’un emekli olacağını açıklamasının ardından, halefi de hemen hemen kesinleşti. ManU yönetimi, Everton menajeri David Moyes ile büyük ölçüde anlaştı. Ntvspor’un haberine göre, Everton Kulübü de İskoç menajerin sezon sonunda takımdan ayrılacağını açıkladı. Manchester United tarafının da resmi açıklamayı önümüzdeki saatlerde yapması bekleniyor.

Manchester United’ı tam 27 yıldır başarıyla yöneten Alex Ferguson’un, ani emeklilik kararı sonrası halefinin kim olacağı merakla bekleniyordu. Ferguson geçtiğimiz aylarda, emeklilik kararı alması halinde halefinin Moyes olmasını mutlulukla karşılayacağını söylemişti.

EVERTON AÇIKLADI

Everton Kulübü’nün resmi twitter hesabından, menajer David Moyes’un sezon sonunda takımdan ayrılacağı da açıklandı. Zaten Everton’la bu sezon sözleşmesi bitecek olan Moyes’un, önümüzdeki saatlerde resmi olarak Manchester United Menajeri olması bekleniyor.

EN İSTİKRARLI 3. İSİM

2002’den bu yana Everton’ı çalıştıran Moyes, selefi Ferguson ve Arsene Wenger’in ardından, Ada’da en uzun süredir aynı takımın başında görev yapan menajer… United, City, Chelsea, Arsenal gibi rakiplerine oranla çok daha küçük bir bütçeyle çalışan Moyes, Everton’ı yıllardır ligin üst basamaklarında tutsa da takımıyla geçirdiği 11 yılda kupa kazanmayı başaramadı.

MOURINHO’NUN DA ADI GEÇİYORDU

İngiliz basını ve bahisçilerin favorileri, Everton’ı yöneten bir başka İskoç Menajer David Moyes ve Real Madrid’den ayrılmasına kesin gözle bakılan Jose Mourinho’ydu. Borussia Dortmund Teknik Direktörü Jurgen Klopp ve Molde’yi 2 yıldır Norveç Ligi’nde şampiyonluğa taşıyan United’ın efsanevi oyuncularından Ole Gunnar Solskajer de United menajerliği için aday gösteriliyordu.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu