DünyaFutbolGündem

Maradona Moskova’da golleriyle 500 bin dolar kazandı!..

Ünlü futbolcu Arjantin Milli Takımı eski Teknik Direktörü Diego Armando Maradona Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen hayırseverler etkinliğinde başarılı penaltılarıyla 500 bin dolar kazandı. Maradona kazandığı paraları Rusya’da kurulması amaçlanan çocuk hastanesine bağışladı.

Moskova’nın elit kesminin alış-veriş merkezi olarak bilinen TsUM’da düzenlenen hayırseverler etkinliğine Diego Armando Maradona da katıldı. Alış veriş merkezinin çatı katında minik futbol sahası hazırlandı. Yüze yakın gazetecinin de izlediği etkinlikte Maradona’ya 16 metre uzaklığından gol hedefi verildi. Gerçek boyutlardaki kalenin 10 farklı alana 25 bin dolardan 300 bin dolara kadar özel fiyat belirlendi. Tüm hedefleri başarılı şekilde vurması halinde Maradona 1 milyon dolar kazanabilirdi. Ancak efsanevi futbolcu hedef ödülün sadece yarısını kazanabildi.

Maradona ekinlikte kazandığı 500 bin doların tamamını Rusya’da kurulması planlanan ilk kanser hastalıklı çocuklar ve kemik iliği bankasına hibe etti. Bu tür etkinlik dünyada üçüncü kez düzenleniyor. Birincisi Çin’de Manchester United futbolcuları ile birlikte düzenlenmişti. İkincisi ise New York ve yine Manchester United takımının futbolcuları ile birlikte düzenlenerek büyük ilgi görmüştü.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu