DünyaTransfer

Mbappe ve yeni Bernabeu! Real Madrid’in müthiş planı

Real Madrid Başkanı Florentino Perez'in müthiş planı! Fransız yıldız Mbappe Real Madrid'e transfer mi olacak?

Florentino Perez’in müthiş planına göre Mbappe 2021 yazında gelecek, 2022’de yeni statta Real Madrid muhteşem bir kadro kurarak şampiyonluk yaşayacak.

İspanyol As gazetesinde yer alan bir haber Real Madrid taraftarlarını heyecanlandırdı.

Habere göre başkan Perez’in yol haritasında iki ana hat var: Kylian Mbappe ve yeni Bernabeu Stadı.

Perez 2000 yılında ilk başkan olduğu zaman camiaya vaadi Portekizli yıldız Luis Figo idi. Daha sonra Figo’yu Zidane, Ronaldo ve Beckham takip etti ve Real Madrid’de unutulmaz Galacticos dönemi başladı.

Başkan Perez 20 yıl önceki rüya takımın bir benzerinin temellerini Fransız yıldızla atmayı hedefliyor: Yenilenen stadyumda modern futbolun büyük yıldızı Mbappé.

Yeni Santiago Bernabeu Stadı

İlk başta göründüğünün aksine koronavirüs salgını sırasında Bernabeu’da işler hızlandı ve tahmin edildiği gibi yeni stadın 2022’de tamamlanması bekleniyor. Ancak salgın krizinin yaratacağı ekonomik tabloda durum ne olacak pek belli değil. 2049’a kadar ödenecek kredilerle birlikte yeni Bernabeu Stadı’nın toplam maliyeti 800 milyon euroyu buluyor.

Kylian Mbappé

Real Madrid’in gelecek projesinin diğer ana ekseni.

Real Madrid’in yol haritasına göre 2021 yazında, yani genç futbolcunun PSG ile olan sözleşmesinin bitmesine bir yıl kaldığı zaman Fransız yıldız Real Madrid’e kazandırılacak. Rekor fiyatla PSG’ye transfer olan 21 yaşındaki yıldızı en ucuz almanın yolu bu olarak görülüyor. Mbappe, PSG’nin art arda yaptığı teklifleri düzenli olarak reddediyordu. Ancak koronavirüs krizi durumu biraz değiştirmiş gibi görünüyor. Genç yıldız şimdi yeni bir sözleşme yapabilir. Fakat sözleşmesine Real Madrid’e gitmesine izin verecek bir fesih hükmü dahil etmek istediği iddia ediliyor. Anlaşılan Florentino Perez ile PSG arasında sıkı bir mücadele yaşanacak. Bakalım Perez’in yeni statta Mbappe rüyası gerçek olacak mı…

NationalTurk Haber
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu