FutbolGündem

Messi’yi oyuna döndürecek maç

Bu iki takımın çeyrek finalde olması futbolun adaletsizliği.
İsviçre, 75 dakika tek kale oynayıp Xhaka’nın kaçırdığı penaltıyla elendi Polonya’ya. Hırvatlar da daha çok hak eden taraftı ikinci tur maçında.

Dün gece iki tutucu hoca, durum 1-1 olunca fişi çekip penaltıları beklemeye başladılar zaten. Keşke statü izin verse de ikisi de elenseydi ama maalesef vasat Portekiz’i yarı finalde izleyeceğiz bir de.
Bu maçın sanırım tek sevindirici tarafı, Ronaldo’nun bir berbat performansını daha gören uluslararası kamuoyunun Messi’nin değerini daha çok fark edecek olması. Futbolun patronları ne yapıp edip 2018 Dünya Kupası için Messi’yi milli takıma döndürmeli.

PAZDAN YANILTABİLİR

Polonya, turnuvanın savunmada en iyi yardımlaşan takımlarından biri. Krychowiak-Maczynski ikilisi stoperlere olağanüstü yardım ediyorlar. Glik’in Torino’da olduğu gibi burada da liderlik vasıfları başrolde. Euro 2016’da karşılarına üst düzey bir santrafor da çıkmadı; Lafferty, Zozulya, Götze ve Seferoviç’in ciddi sınavlar olduklarını düşünmüyorum. Dün de Portekiz santraforsuz oynadı zaten. Sanki tüm bu faktörler Pazdan’ın dağınıklığını örtüyor. Dün 30’da Ronaldo’yu ittiği pozisyon net penaltıydı. 92’de Ronaldo’nun ıskasından önce onun ıskası var. Bence Beşiktaş, Pazdan’la ilgileniyorsa iki kez düşünmeli.

Maçın adamı

Krychowiak, bence Vidal’den sonra dünyanın en iyi ikinci ön liberosu. Yine her yerdeydi.

Maçın kırılma anı

34’te Sanches’in golü sonrası herkes fişi çekti, 86 dakika top oynanmadı, penaltılar beklendi.

Uğur Meleke

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu