FutbolGündem

Guus Hiddink: Dünya birincisi gibi konuşmayı çok seviyoruz!..

Almanya maçının ardından sert eleştirilere maruz kalan Guus Hiddink, 3-0’lık mağlubiyetle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Her şeyi üstlendiğini belirten Hollandalı teknik adam, sözleşmesi hakkında da konuştu.

A Milli Takım Teknik Direktörü Guus Hiddink, Azerbaycan maçı öncesi Bakü’de basın toplanbtısı düzenledi. Öncelikle Azerbaycan maçına değinen Hiddink, “Azerbaycan, sahasında kuvvetli bir takım. Bizim için kolay bir maç değil. Mutlak 3 puan almayı hedefliyoruz. Bütün planlarımız bu yönde. Karşılamadan galibiyetle ayrılırsak, 2012 Avrupa Şampiyonası yolunda yolumuza emin adımlarla devam etmiş olacağız” dedi.

Almanya maçıyla ilgili Hollandalı teknik adam, “FIFA sıralamasında 28. sıradaydık, 21. sıraya yükseldik. Cuma günü 3. sırada yer alan Almanya’ya kaybettik. Tabii ki sonuçtan memnun değiliz, ama gerçekçi olmamız lazım. Bu maçı nasıl kaybettiğimizi araştırıyoruz. Oyuncularımız da biliyorlar ki, oyun tarzımızda rakibe bu kadar az direnç göstermek yok. Azarbaycan maçında bunları düzeltmek adına rekabetçi ve mücadeleci bir futbol oynayıp, 3 puan almak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

‘Almanya yenilgisi ne kaybettirdi?’ şeklindeki soruya Hiddink, “Dünya birincisi gibi konuşmayı çok seviyoruz. ‘Ağır bir yenilgi aldık’ ifadesine katılmıyorum. ‘Ağır yenilgi’ derseniz, 1-0 yenildiğimizde mi hafif yenildi oluyor? Gerçekçi olmamız gerekiyor. Ancak bu şekilde bir şeyleri başarabiliriz. İlk 11’de başlayan, yedek kulübesinde ve tribünde olan herkesin arkasındayım. Tüm sorumluluk bende. Herkesin hata yapabileceğini kabul etmemiz lazım” yanıtını verdi.

Tartışmaya neden olan sözleşmesi konusunda ise Hollandalı çalıştırıcı, “Maçla ilgili bir durumdan ötürü sözleşme değişikliği olmaz. 2012 sonunda sözleşmem bitiyor. Bu süreç sonunda, ben ve federasyon isterse devam ederiz. Ben ya da onlar istemezse, bir dakika içinde yollar ayrılabilir” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu