FutbolGündem

Cüneyt Tanman; Milli takımlarda iki başlı bir yapı vardı

Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Cüneyt Tanman, Ersun Yanal kararıyla ilgili olarak, “Milli takımlarda iki başlı bir yapı vardı; alınan bu kararla bunun önüne geçildi” dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Futbol Genel Direktörlüğü görevini yürüten Ersun Yanal’ın görevine son verildiğini, resmi internet sitesinden duyurdu. Kararın hemen ardından açıklama yapan Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Cüneyt Tanman, federasyonun kararını değerledirdi ve sözleşmenin tek taraflı feshedidiğini söyledi.

Cüneyt Tanman, Radyospor’daki Gündem programına yaptığı açıklamada federasyonun Ersun Yanal kararıyla ilgili olarak, “Milli takımlarda iki başlı bir yapı vardı; alınan bu kararla bunun önüne geçildi.” dedi.

Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Cüneyt Tanman; Ersun Yanal’ın sözleşmesi tek taraflı feshedildi

Ersun Yanal ile tüm görüşmelerin yapıldığını ve anlaşma sağlanamadığını belirten Cüneyt Tanman, Yanal’ın görevine son verilmesiyle ilgili süreci şu şekilde anlattı; Gerekli konuşmalar yapıldı. Herhangi bir anlaşmaya varamayacağımızı gördük. Sözleşmesini tek taraflı feshettik. Genel Kurul’un tevehcühüyle gelmiş bir kuruluz ve Türk futbolunu yönetme konusunda önemli işler yapmaya geldik.

Sayın Guus Hiddink ve Ersun Yanal ile görüşmeler yaptım. Ancak başlangıcta yapılmış bazı şeyler vardır. Milli takımlarda 2 başlı bir yapı oluşmuş; Eğitim dairesiyle ilgilide sıkıntılar vardı. Gerekli incelemeleri yaptım. Bununla alakalı sıkıntıları çözmemiz gerekiyordu. Üzerimize aldığımız görevleri hakkıyla yapmak istiyorsak birimlerin bizleri değil; birimleri bizim yönetmemiz gerekiyor. Bu nedenle bu kararı aldık. Hayırlı olsun.

Bundan böyle Milli Takımlar ve Eğitim Dairesi olacak. Herşeyden önce TFF’nin kendine özgü bir futbol felsefesi olacak ve bu felsefe yön verecek. Kişiler değil. Bu felsefe altında herkes çalışacak ve takım oyunu şeklinde hepsinin beraber çalışabildiği bir yer haline getireceğiz inşallah.

Cüneyt Tanman; Selçuk Şahin’in cezasının kalkması arkadaşlarımızın başarısıdır

Selçuk Şahin’in Kazakistan maçında aldığı cezanın kalkması ile ilgili soru üzerine Cüneyt Tanman, “Bundan önce böyle bir karar olduğunu sanmıyorum. Yazılı metni henüz ulaşmadı. Profesyonel arkadaşlarımız iyi çalıştı. Rakibe tekme attığı söyleniyordu. Fakat çekilen kamera görüntülerinde hakem yorumuyla ters karar olduğu belirtildi. UEFA Selçuk’u çağırdı, savunmasını aldı. Bunların neticesinde böyle bir karar çıktı. Arkadaşlarımızın dikkatli çalışması sayesinde Selçuk’un cezası kalktı” dedi.

Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Cüneyt Tanman; Ömer Toprak Almanya maçına yetişecek

Ömer Toprak konusuna da değinen Cüneyt Tanman, “Ömer Toprak ile ilgili prosedürler vardı. Onunla ilgili çözümler oldu. Bir aksilik olmazsa Almanya maçına yetişecek. Bu 2 konuda da arkadaşlarımız iyi çalıştı; onlara teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Cüneyt Tanman son olarak maç takviminin değiştirilmesine ilişkin olarak değerlendirmeler yaptı ve sözlerini şöyle sürdürdü; Arka arkaya maçların olması, 3. hafta biterken 4. haftanın başlaması garip oluyordu. Hem izleyenleri hem takip edenleri hatta medyayı bile yoran bir durum oluyordu. Bir düzenleme gereği hissetik ve yapıldı.

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu