FutbolGündem

Ahmet Çakar’dan olay yaratacak açıklama; Fenerbahçe’yi CAS’a Lütfi Arıboğan şikayet etti

Ünlü yorumcu, eski hakem Ahmet Çakar’dan olay yaratacak açıklamalar. Ahmet Çakar, Fenerbahçe’yi CAS’a Lütfi Arıboğan ve avukat İlhan Helvacı’nın şikayet ettiğini iddia etti.

NationalTurk’ün haberine göre, Ahmet Çakar: Fenerbahçe’yi Lütfi Arıboğan şikayet etti! Ünlü yorumcu Ahmet Çakar’dan bomba iddia. Ahmet Çakar, Fenerbahçe’yi CAS’a TFF Başkanvekili Lütfi Arıboğan ve avukat İlhan Helvacı’nın şikayet ettiğini ileri sürdü.

Beyaz TV’deki ‘Derin Futbol’ programında UEFA ve CAS tarafından yürütülen şike soruşturmasıyla ilgili konuşan Ahmet Çakar, Fenerbahçe’yi UEFA’ya müfettiş Cornu aracılığıyla Lütfi Arıboğan ve İlhan Helvacı’nın şikayet ettiğini öne sürdü. Lütfi Arıboğan’ın Cornu’ya Fenerbahçe’nin şike yaptığını, Beşiktaş ve Trabzonspor’un durumlarında ise fazla bir şey olmadığını söylediği de Ahmet Çakar tarafından iddia edildi.

Bu olayı İsviçre’de yaşayan bir arkadaşından öğrendiğini belirten Ahmet Çakar şöyle konuştu; Otel ismi, lokanta ismi ve yenen menüyü açıklıyorum; Yer Lozan, Cenevre’ye yarım saat kırk dakika araba mesafesi. Lozan’ın en lüks otelinin Japon restoranıdır. 3 tane adam oturuyor. Masada oturanlar Fransızca konuşuyorlar, zaman zaman da İngilizce konuşuyorlar. Arkadaşım menüyü bile almış. Onların yan masasında da benim arkadaşım oturuyor.

Masada oturanlardan biri UEFA’nın başmüfettişi Cornu, diğerlerinden birinin adı Lütfü Arıboğan, öbürü de İlhan Helvacı. Ben arkadaşımın dediklerini söylüyorum. Beni de mahkemeye verebilirler. Cornu İstanbul’a geldiğinde, Savcı Mehmet Berk’in hiç bir şey söylemediği, buna mukabil federasyonda görevli 2 kişinin kendisine şifahen Fenerbahçe’nin durumunun vahim olduğunu, Beşiktaş ve Trabzonspor’da hiç bir şey olmadığını söylüyorlar.

Ahmet Çakar açıklamalarına şöyle devam etti;

Ama nasıl kandırmış Cornu. Önce söylemek istememişler. Demiş ki; ‘Evladım Lütfü. Sen yakışıklı bir Türksün, yaşın müsait seni önümüzdeki dönem UEFA’da görmek isteriz’. Adı İlhan Helvacı… Yolda görsem tanımam. Ve bir kişi daha onun isminin alamamış arkadaşım. Lütfi’ye diyor ki “Sen artık bizdensin, anlat” Lütfi bey İlhan Helvacı ile birlikte anlatıyor.

Lütfi bey başlamış anlatmaya. Lütfi beyin Etik Kurulu’na soktuğu bir avukat varmış ve ismini bilmiyorum, bana anlatılanları anlatıyorum. İsmini bilmiyorum Etik Kurulu raporu sonucunda bir şekilde Fenerbahçe’nin durumunun vahim, Trabzonspor ve Beşiktaş’ta fazla bir şey olmadığı Cornu’ya söylenmiş. Ve Uefa’yı temsil eden Adam adlı bir avukat CAS mahkemesine yapmış olduğu itirazda “Cornu Türkiye’ye gittiğinde iki federasyon yetkilisinin (Lütfi Arıboğan ve İlhan Helvacı) şifayen bunları söylediğini net bir şekilde CAS mahkemesine bildiriyor.

Bugün akşam saat 8’de Lütfi Arıboğan’ı aradım. İddiaları anlattım. Ve bunlara ne diyeceğini sordum. Bana ‘Evet hocam TFF’ye CAS’tan böyle bir açıklama geldi. Ama o açıklamada sadece ikimizin adı değil, Mehmet Ali Aydınlar’ın da adı geçiyor. Cornu doğruyu söylemiyor.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu