FutbolGündemTransfer

NationalTurk yorumcusu Fuat Yaman; Beşiktaş’ta başarısızlık Havutçu geri döndükten sonra başladı

NationalTurk yorumcusu Fuat Yaman, Ntvspor Radyo ‘da Bülent Yüksel ‘in konuğu oldu. Beşiktaş’ın eski futbolcusu ve teknik direktörü, Beşiktaş camiasının sevilen ve sayılan ismi, futbol adamı Fuat Yaman, Beşiktaş Teknik Direktörü Carlos Carvalhal’in gönderilişiyle ilgili görüşlerini dile getirdi.

NationalTurk yorumcusu Fuat Yaman’ın Ntvspor Radyo’da Bülent Yüksel’e yaptığı açıklama;

Carvalhal’in gönderilmesini açıkçası doğru bulmadım. Nedenine gelince teknik direktörün çalışabileceği en kötü şartlarda ve koşullarda çalıştığını düşünüyorum. Son derece beceriksiz ve başarısız bir başkanın uzun süre takımının maçlarını bile izleyemediği bir takımda futbolcuların ödemelerini uzun süre yapmadan hatta bu futbolcuların UEFA’ya alacakları için başvurduğu bir dönemde, yöneticilerinin büyük bir çoğunluğunun tesislere bile uğramadığı bir dönemde, özellikle Avrupa maçlarında oldukça başarılı bir görüntü verdi.

Bu Carvalhal’in teknik anlamda yaptığı bütün uygulamaları başarılı bulduğumu bu açıdan desteklediğimi göstermez. Carvalhal hem teknik anlamda hem uygulamalarda hatalar ve yanlışlar yaptı. Ama bu kadar çok sorunla uğraşan bir insanın Beşiktaş takımını çalıştırırken hatalar yapmasından daha doğal bir şey olamaz. Destek anlamda kendisine yardımcı olabilecek bir tek yöneticiyi bile yanında göremeden bu işleri yaptı. Ve enteresandır Tayfur Havutçu’nun salıverilmesinden sonra ciddi bir başarısızlık gelmeye başladı.

Ve çok enteresandır Tayfur Havutçu’nun cezaevinden çıktıktan sonra bu dönemde oluşan başarısızlıklar ortada dururken bunun sorumlusu olarak Carvalhal’in gönderilip kulübe tekrar sportif direktör olarak geri dönen Tayfur Havutçu’nun bu başarısız dönemde tekrar katılmasına rağmen görev almasınında ilginç bir parodoks gibi görünüyor şu anda. Carvalhal’in gönderilmesini çok büyük haksızlık olarak düşünüyorum.

Herşey bir yana bu kadar sıkıntılı, çileli bir dönemde Beşiktaş takımını sahada en iyi şekilde temsil etmeye çalışmış, bence büyük oranda da başarılı olmuş, artıları ve eksileri bir araya topladığımızda Carvalhal’ın kişilik olarak, insani olarak, görüntü olarak, hatta va hatta Avrupa maçlarında saha sonuçları göz önüne alındığında Beşiktaş’ı çok iyi temsil ettiğini düşünüyorum.

Tayfur Havutçu’nun çok önemli bir maç öncesi bir hocanın futbolcularla transfer konuşmalarını şike bağlamında çok önem taşımamasına rağmen mesleki anlamda çok ciddi bir etik dışı davranış olarak görüyorum. Tayfur Havutçu’nun bugün için Beşiktaş Kulübü’nde bir yük olduğunu düşünüyorum. Beşiktaş’ın taşıması gereken çok gereksiz bir yük olduğu aşamasında görüyorum.

Beşiktaş teknik direktörlük makamı maalesef çok çok prensipleri barındırılması gereken yer. Tayfur Havutçu’nun futbolculuğundaki ve daha sonra hocalığındaki görkemli duruşu hepimizde sevgi, saygı doldurmuştu. Ancak son dönemde yaşanan olaylardan sonra bu bende azaldı. Dolayısıyla Tayfur hocanın kişisel olarak bende oluşturduğu o görkemli yapıda çok ciddi delikler açıldı.

NationalTurk Haber
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu