DünyaGündem

Neymar’dan çarpıcı açıklama; Son anda felç olmaktan kurtuldum!..

Neymar’dan çarpıcı açıklama; Son anda felç olmaktan kurtuldum!.. Brezilya’nın yıldız futbolcusu Neymar, FIFA Dünya Kupası’nda yaşadığı sakatlık sırasında felç olmanın eşiğinden döndüğünü söyledi.

Sakatlığının ardından düzenlediği basın toplantısında ilk kez konuşan Neymar, Brezilya Teknik Direktörü Luiz Felipe Scolari’ye hakaret ettiği yönünde basında yer alan iddiaların doğruyu yansıtmadığını ifade etti. Ntvspor’un haberine göre, Neymar, Brezilya’nın Kolombiya ile oynadığı FIFA Dünya Kupası çeyrek final mücadelesinde kendisini sakatlayan müdahaleyi yapan Juan Zuniga ile görüştüğünü belirterek şöyle konuştu;

Zuniga, beni arayarak, yaptığı hareketin kasıtlı olmadığını ve benden özür dilediğini söyledi. Onu affettim ama sahada yaptığı hareketi de normal bulmuyorum. Kasıtlı yapıp yapmadığını da bilemem ama kendimi savunacak bir pozisyon alamadan arkamdan gelerek öyle bir hareket yapması, hiç de normal değildi.

Üçüncü omurunun kırılmasıyla ciddi bir sakatlık tehlikesi yaşadığını vurgulayan Neymar, gözyaşlarını tutamayarak, “Şükürler olsun Tanrı o pozisyonda yanımdaydı. Birkaç santimetre farkla felç olmaktan son anda kurtuldum” ifadesini kullandı.

Almanya’nın yarı finalde Brezilya’yı 7-1 yenmesini “açıklanamaz bir durum” şeklinde niteleyen Neymar, “6-0, hatta 7-0 olduğunda bile takım pes etmedi, koşmaya ve mücadele etmeye devam etti. Bu takımın bir parçası ve Brezilyalı olmaktan utanmıyorum. Her bir takım arkadaşımla gurur duyuyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu