FutbolGündem

Prandelli’den ezeli rakibe taş; Fenerbahçe’ye çok penaltı veriliyor!..

Prandelli’den ezeli rakibe taş; Fenerbahçe’ye çok penaltı veriliyor!.. Galatasaray Teknik Direktörü Cesare Prandelli, sezon sonunda şampiyon olacaklarını söylerken, “Fenerbahçe’ye son haftalarda çok fazla penaltı veriliyor” dedi.

Prandelli’den ezeli rakibe taş; Fenerbahçe’ye çok penaltı veriliyor!..  Ntvspor’un haberine göre, Volkan Demirel’in Kazakistan ile oynanan maç öncesi protesto amaçlı stadı terketmesini yorumlaması istenen Prandelli, “Bu konuda konuşmak istemiyorm; çünkü konu Fatih Terim ve TFF’yi ilgilendiriyor. Milli Takımın iki maçını da seyrettim. Bazı milli takımlarda olan sorunlar Türkiye’de de var. Tempoyu yüksek tutması gerekiyor. Fatih Terim’in maç sonunda söylediği bütün dediklerine katılıyorum. Çalışarak ileride güzel günler geçirecek” ifadelerini kullandı.

Oyun sisteminde forvetlerin sayısının önemli olmayacağını vurgulayan İtalyan çalıştırıcı, “Maçta forvetlerin sayısı önemli değil; önemli olan, fazla oyuncuyla ileriye çıkabilmik. Daha çok oyuncuyla ileriye çıkmak önemlidir. En büyük örnek Bayern Münih’tir. Sanki forvet yokmuş gibi oynuyorlar ama 5-6 oyuncuyla hücuma çıkıyorlar. Sayıda fazla üstünlük kurup atak yapıyorlar” dedi.

Trabzonspor maçını da değerlendiren Prandelli, “Zor bir maç olacak. Tek bir maç kaybetmişler ve hoca değişikliğine de gittiler bu eksra motive sağlayabilir. Biz kendi oyunumuzu oynayıp sonuca gitmemiz gerekiyor” diye konuştu. Bu maçta tek mi çift mi forvet mi oynayacakları sorusuna ise Prandelli, “Son maçta 4-5 tane pozisyon bulduk. Umut önemli bir futbolcumuz. Uzun yıllardır da Burak’la birlikte oynuyorlar. Ama çift forvet oynadığınızda arkasındaki oyuncuları dizmek zor oluyor. Taktiksel bir seçenek. Trabzonspor maçına nasıl oynayacağımızı düşünmedim. Daha zaman var” yanıtını verdi.

“SNEIJDER’İN AYRILIK HABERLERİ DOĞRU DEĞİL”

Wesley Sneijder’e transfer iddialarının sorulması üzerine ise Galatasaray’ın teknik patronu, “Sneijder’in ayrılık haberlerinin doğruluk payı yok. İstek olursa değerlendirmeye alınır mı alınmaz mı bilmiyorum. Kendisi önemli bir oyuncu. Kendisi hakkında bu haberlerin çıkması normal. Kendisiyle konuştuğumda bunları yalanladı” şeklinde konuştu.

KADRODA REVİZYON

Kadroda revizyon yapılacağını dile getiren Prandelli, “Başkanımızla bu konuyu konuştuk. En önemli nokta olarak kadronun küçültülmesini düşünüyoruz. 32 olan oyuncu sayısını 20-22’ye düşürmek istiyoruz. Sonrasında gelişmelere başlayacağız” dedi.

“SEZON SONUNDA ŞAMPİYON OLACAĞIZ”

Şampiyonluk konusunda iddialı konuşan İtalyan çalıştırıcı, “Bu işi yapan birisinin bu tip şeylerden korkmaması gerekir. Bu işi yaparken fikirleri sunduğunuzda hem kendinizin inanması hem de başkalarını da inandırması lazım. Son 20 gündür yeni ve farklı bir karakter ortaya koyduk. Sezon sonunda şampiyon olacağız. En zor anımızda birlik olduk ve sezon sonunda şampiyon olacağız. Taraftarımız, başkanımız yöneticimiz istiyor. Biz bir aileyiz ve buna da inandık” ifadelerini kullandı.

NationalTurk Haber

Takımın sezon başındaki durumundan haberdar olduğunu söyleyen Prandelli, “Sezon başında kampta karşımda samimi bir kişi vardı. Ebru Hanım, finansal fair play kurallarını da öne sürerek bu sezon yüksek bütçeli transfer yapamayacağımızı söylemişti. Buraya bunu bilerek geldim. Bizim, elimizdeki oyuncuları değerlendirip çalışmamız gerekirdi. Bu durumu bildikten sonra gitmedim ve burada kaldım. Transfer yapamayacağımızı biliyorum, yine de buradayım” diyerek ayrılmayacağını yineledi.

“DAHA LİSTE YAPMADIK”

Çok çalıştığını söyleyen Prandelli, “Kendimi iyi hissediyorum. Zorluklar var. İstanbul mükemmel bir şehir. Turist olarak durmuyorum. Çok çalışıyorum. Daha liste yapmadık ama önceliğimiz futbolcu sayısını 20-22’ye indirmek. Henüz ayrılacak isimleri belirlemedik. Daha önceden kalan bir durumdu ve bu bana kalmıştı. Ben 20 tane futbolcu olsun A takımda ve dört tane paf tarkımından gelsin demiştim. Kadroda 32 oyuncu vardı. Bu durumda herkesi memnun etmek zor. Ama bu durumu çözeceğimize inanıyorum” şeklinde konuştu.

“FENERBAHÇE’YE ÇOK FAZLA PENALTI VERİLİYOR”

Sözlerinin sonlarında ise Fenerbahçe’ye göndermede bulunan Prandelli, “Son haftalara baktığınızda kendi gördüğüm şey, Fenerbahçe’ye çok fazla penaltı veriliyor, ben bunu görüyorum” yorumunda bulundu.

“SABRİ TAKIM İÇİN EN İYİ TRANSFER”

Sabri konusunda ise İtalyan teknik adam, “Takımlar 4 ya da 3 ayda doğmaz. Her maç sonrasında geliştiğimizi görüyorum. Fiorentina ve İtalya Milli Takımı’nda Avrupa’nın en iyi defanslarından biri ile oynadık. Bunları geliştiriyoruz. Bunların üstüne kata kata ilerliyoruz. Sabri konusunda polemiğe girmek istemiyorum. Ama sabri takım için iyi bir transfer” dedi.

Eleştiriler içinse Prandelli, “işimizin bir parçası bunu kabul ediyorum ama yorumculara şunu sormak istiyorum, “Türkiye’de hangi takım iyi oynuyor” diyerek basın toplantısını sona erdirdi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu