FutbolGündem

Rıza Çalımbay ile Sivasspor’un yolları ayırılıyor!..

Rıza Çalımbay ile Sivasspor’un yolları ayırılıyor!.. Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, “Sivasspor’da ne hedeflediysek hepsini gerçekleştirdik. Üç sezona yakın görev yaptık, artık ayrılma vaktinin geldiğini düşünüyorum” dedi.

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Spor Toto Süper Lig’in son haftasındaki Sanica Boru Elazığspor maçının ardından görevini bırakacağını açıkladı. Milliyet Gazetesi’nin haberine göre, Çalımbay, kulüp tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, Sivasspor’da çalışmaktan çok mutlu olduğunu belirtti.

Göreve başladığında kırmızı-beyazlı ekibin puan sıralamasında kötü yerde olduğunu ifade eden Çalımbay, önemli işler yaptıklarını, takımı gençleştirdiklerini, Sivasspor’a yıllarca hizmet edecek yerli ve yabancı futbolcular kazandırdıklarını aktardı.

Rıza Çalımbay, geçen sezon en sıkıntılı dönemlerini geçirdiklerini dile getirerek, “Hiçbir zaman takımımızı terk etmedik. Geçen sene sabah uyandığımızda neler olacağını bilmediğimiz bir süreç yaşadık. O şartlarda çok iyi mücadele ettik. Çok iyi işler yaptık. Bu sene de hedefimiz Türkiye Kupası’nda ilerlemekti. Yarı finale kadar geldik. En büyük hedefimiz final oynamaktı, ummadığımız bir mağlubiyet aldık. Kesinlikle beklemiyorduk ama maalesef oluyor” diye konuştu.

“Bir aile gibi çalışık”

Ligde ise sezonu istedikleri şekilde tamamladıklarını belirten Çalımbay, şunları söyledi; Sivasspor’da ne hedeflediysek hepsini gerçekleştirdik. Üç sezona yakın görev yaptık, artık ayrılma vaktinin geldiğini düşünüyorum. Sivas’tan çok iyi şeylerle ayrılmak istiyoruz. Ekibimle burada çalışırken çok mutluyduk. Bir aile gibi çalışık. Hiçbir zaman bize karışan olmadı. Yönetim kurulumuz, taraftarımız her zaman destek verdi. Sıkıntılarımız, sevinçli, çok güzel günlerimiz oldu. Zaman zaman çok sıkıntılı, stresli günler yaşadık.”

Sanica Boru Elazığspor maçının ardından görevden ayrılacaklarını dile getiren Çalımbay, şöyle devam etti: “Başkan ve yönetim kurulumuzla görüştük. ’Biz devam etmek istemiyoruz ama belli bir süre ayrılmanın iki tarafa da büyük faydalı olacağını düşünüyoruz’ dedik. O şekilde ayrıldık. Yönetim kurulumuza teşekkür ediyorum. Onlar bizim ayrılmamamızı, devam etmemizi istediler. Beni en çok sevindiren şeylerden biri iyi şekilde ayrılmamız. Ligi de iyi şekilde bitirmemiz. Bundan sonra Sivasspor çok çok daha iyi yerlere gelir, buna da inanıyorum. Ben ve ekibim her zaman Sivasspor ile beraberiz, ne zaman isterlerse biz burada göreve hazırız. Belki çok kısa süre sonra belki yıllar sonra geri dönüş olabilir.

Benim her şeyim Sivas.” Çalımbay, hiçbir takımla görüşmediğini ve anlaşmadığını ifade ederek, “Biz geçen sene mükemmel, inanılmaz bir teklif aldık. Burada görevdeyken çok büyük teklif geldi. Ama Sivasspor’u yarı yolda bırakmak istemediğimden dolayı teklifi kabul etmedim. Sonra yine çok sevdiğim, istediğim yerden teklif geldi. Biz Sivas için her türlü fedakarlığı yaptık. Bundan pişman değiliz” diye konuştu.

Bir gazetecinin “Yeniden Beşiktaş’ta görev yapmak ister misiniz?” şeklindeki sorusu üzerine Çalımbay, teklif gelmesi durumunda seve seve kabul edeceğini dile getirdi. Çalımbay, “Ancak çok saygı duyduğumuz bir arkadaşımız var orada. Çok da başarılı. İyi bir teklif olduktan sonra her yerde seve seve çalışırız” ifadesini kullandı.

Rıza Çalımbay, içinde bir ukde kalmadığını, görevini tam olarak yaptığını sözlerine ekledi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu