FutbolFutbolda ŞiddetGündemŞike ÇetesiŞike DedikodularıŞike Dosyaları

Aziz Yıldırım; Şike yaptığımı ispat etsinler kendimi Boğaz Köprüsü’nden atarım

NationalTurk’ün haberine göre, şike davasının 21. duruşması bugün Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’nde görülüyor. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım savunmasında ilginç ifadeler kullandı.

NationalTurk’ün haberine göre, Futboldaki şike davasında aralarında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın da bulunduğu 4’ü tutuklu 93 sanık hakkında açılan davanın 21. duruşması Çağlayan Adliyesi’nde görülüyor… Aziz Yıldırım, “İbrahim Akın’a 100 bin Euro vermedim. 1 senedir hapisiz, ispatlarsanız kendimi köprüden atarım” dedi.

Özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nce görülen duruşmaya tutuklu sanıklar Aziz Yıldırım, Olgun Peker, İlhan Ekşioğlu ve Yusuf Turanlı getirildi.

Aziz Yıldırım’ın savunmasından satır başları;

Aziz Yıldırım: 3 Temmuz’da evimizden alındık. Polisler bize silahlı suç örgütü kurmuşsunuz dedi. Evimizi bile aramadılar. Bahçemizi de kazmadılar. Sonra anladık ki şike yapmışız. Tutuklama müzakerelerden gördük ki şike yapmışız. Aziz Yıldırım’ın en özgür olduğu gün 3 Temmuz’da başlamış meğerse. Hakkımızda itibarsızlaştırma operasyonu başladı. Hep ayni ağızda konuşan sözde haberciler hep ayni dilde konuşuyordu. Savcı Berk medyada konuşulanların yüzde 90’ının yalan olduğunu söylemişti. Ayni Mehmet Berk Sivas maçı skoru böyle olmasa bu soruşturmayı açmayacağız demişti. Tam bu sırada Fenerbahçe’ye yönelik operasyon başladı.

Fenerbahçe’nin önü kesilmişti. Yasa değişikliği sonucunda gördük ki hiç bir Fenerbahçeli serbest bırakılmadı. İddianame açıklanınca rahatladık. İddialar zayıftı. Ama suç yine de değişti. İstenilseydi biz yargılanmak için dilekçe bile verdik. Daha sonra yargılama başladı… Sizler benim örgüt kurmadığımı çok iyi biliyorsunuz. Suçlamaların hepsinin doğru olmadığını çok iyi biliyorsunuz. Bu tür söylemlerle bize ceza veremeyeceğinizi çok iyi biliyorsunuz. Fenerbahçe’den başka askımız ve zayıf noktamız olmadığını herkes biliyor. Devletten bir kuruş almadan stadını yapan, Türk sporuna bu kadar hizmet etmiş bizleri tutuklu yargılıyorsunuz. Bildiğinizi okumanızı sizden talep ediyorum. Bu karar Türk yargısının bağımsızlığını da gösterecek.

Bizler neden özel yetkili mahkemede yargılandığımızı anlamadık. Benzer durumda 1 gün bile tutuklu olmayanlar varken neden tutuklu olduğumuzu anlamadık…UEFA ders niteliğinde bir karar verdi. Özel yetkili mahkemenin adi bile anılmıyor bu kararda… Bu kararınız Türk futbolunun geleceği ile ilgili… Sizlerin sırf soruşturmayı yapan polis ve savcıları incitmemek için vereceğiniz karar Türk sporunu uçuruma sürükleyecektir. Tüm hesaplarımız incelenmiş. Hiç bir hukuka aykırılık bulunmamıştır.

“İSPATLANIRSA KENDİMİ KÖPRÜDEN ATARIM”

Aziz Yıldırım: Akın’ın 100 bin euro karşılığında şike yaptığı mütalaada belirtiliyor. Akın, 50 bin dolar aldım dedi bir kere. Nereden aldığı belli değil. Bari onları doğru yaz. Ben 100 bin euro vermedim. MASAK araştırıyor bunun doğru olmadığını göreceksiniz. Ben vermediğim halde nasıl yazılıyor. Savcı olarak vicdanınız kabul ediyor mu? Bunu yazanlar ispat etsin ben kendimi Boğaz Köprüsü’nden atarım dedim.

Ama ispatlayamayanlar istifa edecek mi? Ben ceza alabilirim. Yatarım da sorun olmaz. Bizi lütfen ciddi suçlayın. Hiç ciddiyet yok ya. Ben parayı vermedim. Ben ispat etmeye mecbur muyum? Yoksa iddia makamı mı ispat etmek zorunda. Vermediğim bir şeyi ispatlamaya çalışıyorum. İlle beni mahkum mu edeceksiniz? Adalet için üzülüyorum. Nasıl olsa ceza alacağım belli.
Mahkeme Başkanı: Anlamadım nasıl?
Aziz Yıldırım: Ceza alacağım belli.
Mahkeme Başkanı: Böyle savunma olmaz. Savunmanızı düzgün yapacaksınız. Biz karar vermeden siz kendi hakkında karar vermişsiniz.

NationalTurk Haber

“BİZ DEVLET DERKEN DERİN DEVLETTEN BAHSETTİK”

Aziz Yıldırım: Dün 40 telefon kullanıyorsunuz dediniz. Ben baktım öyle bir şey yok. 2007 yılında ben dinlendiğime dair konuşma yaptım devletin üst kademelerinde. Savcılığa başvurdum böyle bir şey yok dediler. Biz devlet dinliyor derken, Başbakan’ın da söylediği ‘derin devletten’ bahsettik. Ben bu durumu devletin büyüklerine anlattım. Benim iki tane telefonum var.
Aziz Yıldırım: 1080 tapenin 100 küsürü iddianameye konuyor. Telefonlardan biri kandillideki evimin kardeşim Acar’ın adına kullandığım telefon.

“BÖYLE ÖRGÜT OLMAZ”

Aziz Yıldırım: Olgun Peker silahlı örgüt başkanlığından istifa ediyor bana devrediyor. Kayıda geçin.
Mahkeme Başkanı: Siz kabul ediyorsunuz yani.
Aziz Yıldırım: Etsekte etmesekte bir şey değişmiyor. Böyle örgüt olmaz.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu