FutbolGündemŞike ve Bahis

Şike davasında flaş gelişme!..

Şike davasında flaş gelişme!.. Aziz Yıldırım’la ilgili karar dahil şike davasında İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi yetkili kılındı…

Yargıtay süreci tamamlanan ‘futbolda şike davası”nda bundan sonra nasıl bir yol izleneceği HSYK’dan gelen yanıtla belli oldu. Aziz Yıldırım’la ilgili karar dahil şike davasında İstanbul 13.üncü ağır ceza mahkemesi yetkili kılındı. Milliyet Gazetesi’nin haberine göre, HSYK, kapanan mahkemelerle ilgili dosyaların genel tevziye tabi tutularak yeni kurulan mahkemelerden birine gönderilmesine karar verdi.

Bunun üzerine “şike davası dosyası” yeni kurulan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ne tevzi edildi. Bundan sonra Aziz Yıldırım’la ilgili karar dahil şike davasında İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi yetkili kılındı.

Şike davasına bakan özel yetkili, İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kapatılması ile bu mahkemenin arşiv dosyalarına bakan İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi, ne yapması gerektiğini Adalet Komisyonu’na, Komisyon da HSYK’ya sormuştu. Yargıtay 5. Ceza Dairesi, şike dava dosyasında bazı sanıklar yönünden verilen yerel mahkeme kararını onaylarken bazı sanıklar yönünden bozmuştu.

Şimdi ne olacak?

13. Ağır Ceza Mahkemesi kararı infaz savcılığına gönderecek. İnfaz savcılığı Aziz Yıldırım’ın ne kadar gün hapis yatacağını hesaplayacak.
Bu hesap çıktıktan sonra teslim ol çağrısı yapılacak.
Aziz Yıldırım gidip teslim olursa ceza evine gönderilecek.
Teslim olmazsa hakkında yakalama kararı çıkarılacak.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu