FutbolFutbolda ŞiddetGündemŞike ÇetesiŞike DedikodularıŞike Dosyaları

İşte şike iddianamesinin tam metni!..

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi şike iddianamesini kabul etti. İddianamedeki çarpıcı detaylar! Şike iddianamesi kabul edildi ve dava 14 Şubat’taki duruşma ile başlıyor. Şike iddianamesi tam metni Futbolistan’da.

İddianameye göre Türkiye’deki şike soruşturması Almanya’da yürütülen bahis soruşturması sonrasında Türkiye Futbol Federasyonu’nun Sarıyer Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayeti üzerine başladı. Şike iddianamesi iki bölümden oluşuyor. Olgun Peker ve Aziz Yıldırım’ın başında olduğu ileri sürülen suç örgütleri iddianamenin bölümleri.

Şike iddianamesi tam metni için tıklayın

Şike iddianamesi ile ortaya atılan en çarpıcı iddialardan biri de Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın liderliğini yaptığı suç örgütünün Fenerbahçe maçlarını yöneten hakemlerin sarı lacivertli takım aleyhine karar vermemesi için girişimlerde bulunması ve TFF Başkanı Mahmut Özgener’e baskı yapması. Aziz Yıldırım ve örgütünün Olgun Peker yönetimindeki çete ile işbirliği içinde olduğu da iddianamede yer alıyor.

Olgun Peker’in Refleks Menajerlik şirketi adı altında yetkisiz menajerlik yaptığı iddia ediliyor. İlhan Ekşioğlu ve Mehmet Şekip Mosturoğlu’nun Aziz Yıldırım’ın suç örgütünde etkin konumda olduğu, örgüt içerisinde tam bir hiyerarşik yapı olduğu belirtiliyor. Aziz Yıldırım’ın Ekşioğlu ve Mosturoğlu aracılığıyla işlerini yürrüttüğü, bazen de Sedat Peker’in örgütüyle işbirliği içinde olduğu yazılıyor.

Şike iddianamesinde Mahmut Özgener’in Aziz Yıldırım ve Olgun Peker ile yakın ilişkiler içinde olduğu, Özgener ile Yıldırım arasında şüpheli konuşmalar olduğu da ileri sürülüyor. Aziz Yıldırım’ın Fenerbahçe’nin oynayacağı maçlar öncesinde hakem ayarlaması yapmaya çalıştığı, Mahmut Özgener’in de bu durumda Aziz Yıldırım’dan destek almayı beklediği, Yıldırım’ın taleplerine olumlu talepler verdiği görülmüştür ifadeleri iddianamede yer aldı.

Aziz Yıldırım, Sedat Peker grubuyla bağlantılı olarak Bülent İbrahim İşcan aracılığıyla şike ve teşvik faaliyetleri yürüttüğü ayrıca bu şahsı da korkutucu bir güç olarak yanında bulundurduğundan bahsediliyor.

Şike iddianamesi / İşte şike kodları;

İddianamede yer alan bilgilere göre örgüt üyeleri, kendi aralarında geliştirdikleri şifrelere göre şike parası almak “kahve içmek”, Aziz Yıldırım “CEO ya da bir numara”, futbolcular “inşaat işçisi veya mağdur” olarak tanımlanıyor. Şike iddianamesi ile ortaya atılan iddialara göre şike faaliyetlerinde başarısız olan kişileri bir kere daha görev verilmiyor.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu