FutbolGündemŞike Dedikoduları

Şike soruşturmasında son dakika: Şike iddianamesi tamamlandı

Şike soruşturmasında son dakika: Şike iddianamesi tamamlandı. Şike soruşturmasında yeni döneme giriliyor. Savcı Mehmet Berk şike soruşturması iddianamesini tamamladı.

Şike soruşturmasını yöneten Savcı Mehmet Berk Şike İddianamesini tamamladı. İddianame ile ilgili olarak yarın açıklama yapılması bekleniyor. Gelen ilk haberlere göre iddianamede bir numaralı sanık Giresunspor eski başkanı Olgun Peker olarak gösteriliyor. İki numaralı sanık olarak belirtilen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıdırım da örgüt lideri olarak tanımlanıyor. Şike iddianamesinin 400 sayfadan oluştuğu ve sanık sayısının 93 olduğu da gelen haberler arasında. Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ’ın da şüpheliler arasında olduğu iddia edildi.

Şike iddianamesi hazır / Örgüt liderleri Olgun Peker ve Aziz Yıldırım iddiası

Yarın Başsavcılığa sunulması beklenen iddianamede iki ayrı suç örgütünden bahsedildiği öğrenildi. Bir örgütün yöneticiliğini Olgun Peker, ikinci örgütün yöneticiliğini ise Aziz Yıldırım’ın yaptığı iddianamade yer aldı.
Şike iddianamesinin yarın Başsavcı Vekili Fikret Seçen’e gönderilmesi bekleniyor. Şike iddianamesi bir yönüyle de dikkat çekiyor. Değişen şike yasası yürürlüğe girmediği için cezalar eski yasaya göre isteniyor.

Özel Yetkili Savcı Mehmet Berk’in şike iddianamesini bitirmek için Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yeni şiddet yasasını onaylamasını beklediği öne sürülmüştü.

3 Temmuz’dan beri soruşturmayı yürüten Özel Yetkili Savcı Mehmet Berk şike iddianamesini bitirirken yarın açıklama yapılacak. 3 Temmuz’da başlayan soruşturmada Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçeli yöneticiler İlhan Ekşioğlu, Şekip Mosturoğlu, Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz, Beşiktaş Asbaşkanı Serdal Adalı, Beşiktaş Teknik Direktörü Tayfur Havutçu, Eskişehirspor eski teknik direktörü Bülent Uygun ve futbolcular İbrahim Akın, Korcan Çelikay, İskender Alın’ın aralarında olduğu birçok önemli isim tutuklanmıştı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu