FutbolGündem

Suat Kılıç; Yeni yasa bazı başkan ve yöneticilerin işine gelmeyecek

Suat Kılıç; Yeni yasa bazı başkan ve yöneticilerin işine gelmeyecek…. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, hazırlanmakta olan Kulüpler Yasası hakkında bilgi verdi. NTV Spor’da yayınlanan 14/16’ya konuk olan ve Emre Gönlüşen’in soruların yanıtlayan Kılıç, bazı başkan ve yöneticilerin işine gelmeyeceği için bu yasayı istemeyeceğini de söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, hazırlanmakta olan Kulüpler Yasası hakkında bilgi verdi. NTV Spor’da yayınlanan 14/16’ya konuk olan ve Emre Gönlüşen’in soruların yanıtlayan Kılıç, bazı başkan ve yöneticilerin işine gelmeyeceği için bu yasayı istemeyeceğini de söyledi.

Kulüpler Yasası için Bakanlıktaki çalışmanın tamamlandığını ama TFF ve Kulüpler Birliği’nin yürüttüğü tasarı taslağının beklendiğini vurgulayan Suat Kılıç, daha sonra hazırlanan ortak taslağın spor kuruluşmarıyla paylaşılacağını belirtti. Tasarının Meclis’e 2013’ün başında geleceğini ve yeni sezona yetişmesini amaçladıklarını belirten Suat Kılıç, bu yasanın bazı kulüp yöneticilerini rahatsız edeceğini de iddia etti.

“Bu kanunun istemeyenler olacak. Bazı yöneticiler ve başkanlar yeni yasayı sıkı bulacak, yönetim yetkilerinin kısıtlandığını düşünecek” diyen Bakan Kılıç, bu aşamada taraftarların kendilerine destek vermesi gerektiğini vurguladı: “Taraftarlar buna destek vermeli; tabii ki eğer kulüplerin yaşamasını istiyorlarsa. ‘Yönetici gelsin dilediğince borçlansın, sonrasında ne olursa olsun’ deniyorsa zaten yeni bir kanuna gerek yok” dedi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu