FutbolGündem

Süper Kupa maçında kötü tezahüratın cezası 100 bin TL!..

Süper Kupa maçında kötü tezahüratın cezası 100 bin TL!.. Türkiye Futbol Federasyonu talimatlardaki eksiği giderdi. Süper Kupa maçında kötü tezahüratın cezası 100 bin TL oldu

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, tarafsız sahalardaki maçlarda kötü tezahürat yapılması halinde nasıl bir yaptırım uygulanacağına dair talimatlarda hüküm bulunmadığı yönündeki haberler sonrası bu eksiği giderdi.

Yönetim Kurulu toplantısında Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesine bir fıkra eklendi. Ntvspor’un haberine göre, talimatta daha önce kötü tezahürat yapılması durumunda lig maçları için ev sahibi-misafir tribünleri ve Türkiye Kupası için, toplam 3 farklı yaptırım maddeleri tanımlanmış ancak tarafsız sahada oynanacak karşılaşmalar için bir hüküm yer almamıştı.

Talimatın 53. Maddesi’ne “Bu madde kapsamındaki ihlalin lig statüleri gereği tarafsız sahalarda oynanan müsabakalarda gerçekleştirilmesi halinde, ilgili kulüpler misafir kulüp olarak değerlendirilir” şeklinde 8. madde eklendi.

Yönetim Kurulu toplantısında Süper Kupa statüsü de değerlendirildi. Bu statünün 10. maddesinin D bendinde kötü tezahürat halinde uygulanacak yaptırımlar tanımlandı. Kötü tezahürat durumunda ilgili kulübe 100 bin TL ceza verileceği karara bağlandı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu