FutbolGündem

TFF Başkan adayı Mehmet Ali Aydınlar; Türk futbolunu dünya arenasında yarıştırmak istiyorum

Futbol Federasyonu Olağan Genel Kurul öncesinde başkanlık adaylığını açıklayan Mehmet Ali Aydınlar, yeni dönemde Türk futbolunu dünya arenasında yarıştırmak istediğini söyledi.

Four Seasons Otel’de Bank Asya, Spor Toto İkinci ve Üçüncü Lig başkanlarıyla bir araya gelen Mehmet Ali Aydınlar, başkanları seçim öncesi bilgilendirdi.

29 Haziran’da yapılacak Futbol Federasyonu Seçimli Olağan Genel Kurulu’nda başkan olabilmek için adaylığını koyduğunu kaydeden Mehmet Ali Aydınlar, “Genel Kurul öncesi sizlerle tanışmak karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak üzere bir aradayız” diye konuştu.

Mehmet Ali Aydınlar, Türk futbolunun uluslararası alanda başarılı olmak için bir çok reçeteler sunulduğunu belirterek, “Görüş ve önerilerde bir ayrıntı dikkatlerden kaçıyor. Bana göre futbol ekolomuz tüm mevcut ligler kadar güçlü olması gerekiyor. Avrupa’da alt liglerdeki takımlarda üst liglerdeki kadar güçlü olduğunu görüyoruz. Bu ülkelerde alt liglerden üst lige çıkınca zorlanmıyor. Bir üst lige finansal olarak hazır giriyorlar” dedi.

Mehmet Ali Aydınlar; Türk futbolunu dünya arenasında yarıştırmak istiyorum

Her yeni dönemin yeni başlangıç olduğunu ifade eden Mehmet Ali Aydınlar, “Geçmiş dönemlerde görev almış birisiyim. Önemli işlere imza attık. Yeni dönemde Türk futbolunu dünya arenasında yarıştırmak istiyorum. En önemli hedeflerden finasla ve yapısal açıdan daha güçlü hale getirip üst liglere alt liglerdeki takımları hazır hale getirmek istiyoruz. Sizlerle her zaman daha yakın olacağız. Sorunlarınızı çözmek için özel birimler oluşturacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

Toplantıya Bank Asya 1. Lig kulüp başkanları, Spor Toto 2. Lig ve 3. Lig başkanlarının yanısıra TFF Başkanvekili Lutfi Arıboğan ve yeni dönemde başkan yardımcısı olacağı belirtilen İstanbul Büyükşehir Belediyespor Başkanı Göksel Gümüşdağ da katıldı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu