FutbolGündem

TFF, EURO 2020’ye aday olmama kararı aldı!..

TFF,  EURO 2020’ye aday olmama kararı aldı!.. TFF’den flaş EURO 2020 kararı!..Türkiye Futbol Federasyonu, EURO 2020 için kararını verdi ve turnuva için aday olmama kararı aldı…

TFF,  EURO 2020’ye aday olmama kararı aldı!.. Sporx.com’un haberine göre, Türkiye Futbol Federasyonu, Avrupa’nın 13 farklı şehrinin evsahipliği yapacağı EURO 2020’ye aday olmama kararı aldı.

İşte o açıklama…

“Türkiye Futbol Federasyonu, daha önce 2008, 2012 ve 2016 yılları için adaylık başvurusunda bulunduğu UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası’nın, değiştirilen formatla birlikte Avrupa’nın 13 şehrinin evsahipliğinde yapılacak ve 2020 yılında düzenlenecek şampiyonasına aday olmama kararı aldı.

TFF Yönetim Kurulu’nun bugün İstanbul’da yapılan toplantısı sonrası yapılan açıklama şöyle:

“Türkiye’nin hem futbol hem de tesisleşme açısından böyle bir turnuvanın sadece yarı final ve finalleri değil tamamını üstlenecek bir noktada olduğuna inanıyoruz. Özellikle son dönemde 28 yeni stadyumun Gençlik ve Spor Bakanlığı, belediyelerimiz ve TOKİ tarafından Türk sporuna kazandırılmakta olduğunu hatırlatmak isteriz.

Yakın zamanda mevcut modern stadyumlarımızla Avrupa Futbol Şampiyonası’nın kapasite kriterlerine uygun 13 stadyuma sahip olacağız. Hal böyleyken Türkiye böyle bir turnuvayı stadyumları, iletişim alt yapısı, seyahat ve konaklama olanakları ve bunların da üzerinde futbol sevgisiyle tek başına yapabilecek bir ülke konumundadır. Yönetim Kurulumuz bu nedenle bugün UEFA EURO 2020 yarı final ve final müsabakalarına talip olmama kararı almıştır.

Yönetim Kurulumuz ayrıca UEFA EURO 2024’ün tamamını almak üzere bir adaylık çalışması başlatılmasını kararlaştırmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu adına
TFF Başkanvekili Servet Yardımcı

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu