FutbolGündem

Trabzonspor, 2010 – 2011 sezonu için tekrar AİHM’ne gidiyor

Trabzonspor, 2010 – 2011 sezonu için tekrar AİHM’ne gidiyor… Daha önce Zokora-Emre tartışması için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne başvuran Trabzonspor yeniden mahkeme kapısında. Asbaşkan Nevzat Şakar, 2010-2011 sezonu için haklarını sonuna kadar arayacaklarını ve konuyu AİHM’me taşıyacaklarını söyledi.

Trabzonspor, geçen sezon Fenerbahçe ile oynadıkları maçta Zokora’nın ırksal ayrımcılığa karşı korunma hakkı ihlal edilmesi nedeniyle olayı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne taşımıştı. Ntvspor’un haberine göre, bordo-mavililer, bu kez 2010-2012 sezonunda yaşanan şampiyonluk kargaşası nedeniyle hakkını arama adına yeniden AİHM’in yolunu tuttu.

Şakar, yaptığı açıklamada, Türkiye Futbol Federasyonu seçimlerinden önce, 2010-2011 sezonu şampiyonluk kupasının Trabzonspor’a verileceğinin sözünü aldıklarını belirterek, ”Ama maalesef verilen sözler seçimden sonra unutuldu. Hukuken haklarımızı aramayı devam ettiriyoruz, sonuna kadar da devam ettireceğiz. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne başvuruda bulunacağız. Futbol Federasyonu ile ilgili suç duyurusunda bulunacağız. Hukukçular nezdinde gerekli şeyleri yapıyoruz. O konuda şu anda bir sıkıntı yok. Süreç devam ediyor” dedi.

Geçen hafta ligde 1-1 berabere kaldıkları Mersin İdmanyurdu maçında çok kötü bir futbol ortaya koyduklarını belirten Şakar, şöyle devam etti: ”Bu oyunla galibiyet zaten bizim hakkımız değildi. Oyuncularımızı tanımakta zorluk çektik. Ama bu hep böyle devam edecek değil. Oyuncularımız da bunun bilincinde ve kötü oynadıklarını kabul ediyorlar. Zaten ligin henüz başı sayılır. Daha altıncı haftadayız. 4 puan kapatılmayacak bir fark değil. Umuyorum ki oyuncularımız Kasımpaşa maçıyla çıkışa geçerler. İnşallah bu çıkışımız ligin sonuna kadar en üst seviyede devam edecek ve ligi şampiyon olarak tamamlayacağız.”

Şakar, kulübün onursal başkanı Mehmet Ali Yılmaz’ın yaptığı açıklamalara ilişkin olarak ise ”Onu O günkü şartlarda konuştuk, açıklama yaptık. Bunu tekrar kaşımanın kulübümüze bir kar getireceğini düşünmüyoruz. O bakımdan bu olayı dondurmayı düşünüyoruz. Bu konuda çok fazla da bir şey söylemek istemiyorum” dedi.

Aynı camianın insanları olduklarını söyleyen Şakar, ”O bir şey söyledi, öbürü bir şey söyledi, olaylarına çok girmek istemiyorum. Çünkü bunlar faydası olmayan tartışmalar. Bu süreçte birlik içinde olmamız gerekir. Kulüp ve Trabzon kenti olarak çok önemli bir sınav veriyoruz. Güçlerimizi birleştirmemiz gereken bir zamanda bu tip şeylere girmek doğru değil” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu