FutbolFutbolda ŞiddetGündemŞike ÇetesiŞike DedikodularıŞike Dosyaları

Sadri Şener; TFF’nin şike kararını açıklamasından sonra ortalık karışacak!..

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Türkiye Futbol Federasyonu’nun şike kararını açıklamasının ortalığı karıştıracağını söyledi.

Sadri Şener, TFF’nin şike kararını şimdi açıklamasının, olumsuz sonuçlar doğuracağını iddia etti. Bugün Gazetesi’nin haberine göre, 58. maddenin değişmesini ise TFF Başkanı dahil kimsenin istemediğini belirtti. Türk futbolunda gözler 26 Ocak’ta gerçekleştirilecek Futbol Federasyonu (TFF) Genel Kurulu’na çevrilmişken Trabzonspor Başkanı Sadri Şener gündeme dair çarpıcı açıklamalar yaptı.

Trabzonspor Başkanı Şener, Federasyon’un şike hakkındaki kararını ne zaman vereceği yönünde önemli ipuçları verdi. Bu konuda yönelttiğimiz soru üzerine önce “Bildiğimkadarıyla son talimatnamede bu kararlar Play-Off öncesi verilecek” ifadesini kullanan Şener “Talimatnameden kastınız ne? Bu konuda alınmış bir karar mı var” sorumuz üzerine ise ifadesini değiştirdi. Federasyon’un tüm kararlarını Play-Off’tan önce açıklayacağının kendi tahmini olduğunu belirterek “Mart sonunda lig bitiyor. Yani Play-Off’a bir şey kalmadı. Eğer bugün açıklanırsa her şey karışır” şeklinde konuştu.

Trabzonspor Başkanı Şener; Dayanağımız Etik Kurul

TFF’nin vereceği karardan Trabzonspor olarak endişelerinin olmadığını dile getiren Şener şöyle konuştu; Burada bizim en önemli dayanağımız Etik Kurul raporları. Bunu sadece ben değil, herkes söylüyor. Yeni sisteme göre Etik Kurul raporu Federasyon’a gidecek. Oradan da Disiplin Kurulu’na verilecek. Etik Kurul’un raporunda bizden bir şey olmadığına göre, olmamışbir şeyi Disiplin Kurulu’na götürecek halleri yok.

Genel Kurul’da oylanacak 58. maddenin değişip değişmemesi konusunda fikirlerini de bildiren Şener, tek yetkilinin Federasyon olduğunun altını çizerek, “Ne Kulüpler Birliği’nin ne de Genel Kurul’un küme düşmeyi kaldırmaya yetkisi var. Zaten hiç kimse 58. maddenin değiştirilmesine taraftar değil. Buna Federasyon Başkanı da dahil” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu