FutbolGündem

Trabzonspor’dan TFF’ye tepki; Fenerbahçe ya da Galatasaray’ı 13.30’da oynatabilir miydiniz?

Trabzonspor’dan TFF’ye tepki; Fenerbahçe ya da Galatasaray’ı 13.30’da oynatabilir miydiniz? Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener, hafta sonu yapılan kongrede 1000 kişiden, sadece 3 kişinin kabul oyu kullanmadığını, bu durumun genel kurul tarafından Sadri Şener’in başarısının tesciline işaret ettiğini söyledi.

BİZ FUTBOLDA ADALET İSTİYORUZ

Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Hasan Yener, “Kupa’da Kasımpaşa’yla oynayacağız; saat 20.00’de başlıyor. Uzatmalara gittiğini varsayarsak Maç gece yarısını geçebilir. Pazar günü ise İst.B.Bldspor’la saat 13.30’da oynuyoruz. Bugüne kadar hiç 13.30’da oynamamış bir takımı bu saatte oynatmaya mahkum etmek. Üstelik Perşembe akşamı geç saatlerde maç oynayan bir takıma böyle bir uygulama yapmayı kamuoyu nasıl açıklayacaktır. “Acaba Fenerbahçe ya da Galatasaray’ı 13.30’da oynatabilir miydiniz” diye sordum ve haksızlıkları dile getirdim. Karar merciindeki kişiler adaletsiz davrandıklarında gereksiz olaylara neden oluyor. İstenmeyen olaylar çıkıyor. Biz futbolda adalet istiyor” dedi.

GENEL KURUL YÖNETİME DUYDUĞU GÜVENİ ORTAYA KOYDU; SADRİ ŞENER’İN BAŞARISI ÖDÜLLENDİRİLDİ

Yener, “Genel kurullarda eleştiri olması doğal. Ama eleştirilerin yapıcı olması önemli. Ben de kongrede 5 yıla sığan başarı öykülerini anlattım. ‘Bu başarıların gerçekleştirilmesinde en önemli etkenlerden olan Sadri Şener’in bu kadar ağır eleştirilmesini doğru bulmuyorum. Şike soruşturmasında hapis cezası alan kulüp yöneticileri başkanları o kulübün taraftarları tarafından omuzlarda taşınırken, bizim bu kadar eleştirilmemiz doğru değil’ dedim. Konuşmalarımız etkili bulundu. Salondaki 1000 kişiden sadece 3 kişi dışında herkes kabul oyu vererek yönetim kuruluna duydukları güveni dile getirdiler. Bu Sadri Şener’in başarısının bir anlamda ödüllendirilmesi oldu” ifadelerini kullandı.

O KUPA TRABZONSPOR MÜZESİNE GELECEK

Hasan Yener, “Önceki sezonun şampiyonluk kupası alnımızın akıyla elde ettiğimiz başarıdır. Mahkemenin verdiği kararlar ortada. Bu kupa bir gün mutlaka Trabzonspor’un müzesine konacak. Başkan ve ben yönetici olmasak da kupanın müzemize gelmesi için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu