GündemŞike ÇetesiŞike DedikodularıŞike DosyalarıSpor

Trabzonspor, Fenerbahçe’yi FIFA’ya şikayet etti

Trabzonspor Kulübü, Fenebahçe-Ankaragücü maçı öncesi Ankaragücülü oyuncu Kağan Söylemezgiller’e mesaj gönderilmesini FIFA’ya şikayet etti.

Trabzonspor Kulübü’nün internet sitesinden yapılan açıklamada, Trabzonspor Kulübü’nün, Fenerbahçe ile Ankaragücü kulüplerini karşı karşıya getiren mesaj olayıyla ilgili olarak FIFA’ya şikayet dilekçesi gönderdiği belirtilerek, “Başkanımız Sadri Şener imzasıyla Başkan Sepp Blatter’e hitaben gönderilen dilekçede, söz konusu olayın Türk futbolu açısından büyük önem taşıdığına dikkat çekildi” denildi.

Dilekçede FIFA lisanslı menajer Ahmet Bulut’un sahibi olduğu Foot&Ball isimli şirkete mensup iki farklı takımın formasını giyen oyuncularla şirket ortağını buluşturan söz konusu olayın içeriğine dikkat çekildiği de kaydedilerek, aynı firmada Fenerbahçeli oyuncu Emre Belözoğlu’nun kuzeni Volkan Bahçekapılı’nın görev yaptığının da altının çizildiği belirtildi.

Söz konusu mesajın televizyon kanallarında açıkça gösterildiğinin de ifade edildiği yazıda, maçın Fenerbahçe lehine 6-0 bittiğinin de kaydedildiği vurgulandı.

Trabzonspor, Kardemir Karabükspor’lu Emenike’nin Fenerbahçe’ye transferini de şikayet etti

Bu arada, sezon sonunda Fenerbahçe’ye transfer olan Kardemir Karabüksporlu Emenike’nin de transferinin şikayet dilekçesinde yer aldığı bildirildi.

Bu oyuncuyla aynı takım formasını giyen Bülent Ataman’ın açıklamalarına vurgu yapılan dilekçede, FIFA statülerinin ilgili maddelerine atıfta bulunularak, müsabakaların üzerinde açıkça manipülasyon anlamı taşıyabilecek bu gelişmelerin değerlendirilmesi talep edildiği kaydedildi.

Bağlantılar
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı