Transfer

İşte Trabzonspor’un kupalarına göz diken menajerler

Trabzonspor’u düzlüğe çıkaran Başkan Muharrem Usta’yı hedef alan saldırının içeriden cesaret aldığı ve maneviyata yapılan bu saldırının bir yönlendirme olduğu gözlendi

Trabzonsporlu futbolcular Mbia, Onazi ve Medjani’nin transferlerinde aracılık yapan menajer Mazlum Ali Bilecan ve Hasan Torun’un 1 milyon 350 bin avroluk alacağı karşılığında Trabzonspor maneviyatına saldırması camiada derin bir öfkeye sebep oldu.

Türkiye’de bir spor kulübünün maneviyatı olan kupalarına ilk kez haciz konulurken, kulübü batma noktasında bırakıp giden İbrahim Hacıosmanoğlu taraftarlarının Bilecan’a sahip çıkması hayli ilginç bulundu.

Trabzonspor’un hâlen eski borcunu temizlemek için uğraş verilirken ve 54 hacizli dosyası mevcutken menajer Mazlum Ali Bilecan’ın Türkiye’de ilk kez rastlanan kupalara haciz koydurması aynı zamanda Trabzonspor camiasına saldırı olarak yorumlandı.

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, dün yaptığı açıklamada, kupalara haciz eyleminin gizli yürütüldüğünü ve hiç kimsenin haberi olmadığını söyledi.

Usta, “Üzüldüğüm şey benim kulübümdeki yöneticilerin, avukatlar dâhil bu konuda tutanaktan dahi haberlerinin olmaması. Asbaşkanım bile basından duydu.” dedi.

Trabzonspor’un maneviyatına yönelik saldırının sabotaj olduğunu, planlı bir saldırı düzenlendiğini kaydeden Usta, olayın içeride de sorumluları bulunduğunu, bunu yapan ve yaptıranların hesabını vereceğini söyledi.

Atilla Türker: “Trabzonspor ve menajerler!”

Haciz Skandalı Operasyonu Kapıda

NationalTurk Haber

Başkan Usta, haciz skandalından geç haberdar edilmesi ile ilgili yönetimle bir toplantı yapacak. Bazı avukat ve idareciler görevden alınabilir.

Başkan Muharrem Usta, alacakları ödenmeyen menejar Mazlum Ali Bilican’ın getirdiği hacizi geç haberdar edenlerle ilgili olarak yönetimle toplantı yapacak.

Kulüp avukatı ve bazı idarecilerin bu noktada görevden alınabileceği iddia edildi. Önceki gün, “Böyle bir işlemi yapmak büyük bir terbiyesizlik. Ahlaksızlık yaptılar. Bunu yapanı biliyoruz.

Kulüpteki idarecilere sesleniyorum. Kulübün başkanının haberi olsaydı bu yönetim onu da hallederdi, bir şekilde bunu çözerdik. Ufak tefek bir sabotaj yedik gibi geliyor.

Bunun yapılmasına göz yumanları affetmem. Bunun kesinlikle bir karşılığı olacak” diyen Usta dün de sosyal medya hebası Twitter’dan sert çıktı: Kimse endişe etmesin ki, ortak menfaatlerine ulaşmak için müzeye göz dikenler ve iş birlikçileri deşifre olacaktır.

TAKVİYE İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Muharrem Usta, transfer çalışmalarını sürdürdüklerini ve bazı oyuncularla temasta olduklarını bildirdi. Osmanlısporlu orta saha Badou Ndiaye’nin transferinde Trabzonspor isminin öne çıktığının hatırlatılması üzerine Usta, “Gelecek sezon takımda olmasını düşündüğümüz oyuncular var.

Şu anda kesin ve net hiçbir oyuncuyla ilgili bir şey söylemem doğru değil. Bunların ne bize ne de diğer kulüplere bir faydası yok. Önümüzdeki yıl stresli olacak. Ama yönetim ve taraftar ‘ya hep ya hiç’, mantığı ile hareket ederse hüsran olur” ifadesini kullandı.

User Rating: Be the first one !
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu