FutbolFutbolda ŞiddetGündem

Tribün cezalarında detaylar belli olmaya başladı!..

Tribün cezalarında detaylar belli oldu!.. Türkiye Futbol Federasyonu’nun önümüzdeki sezon uygulaması beklenen “kısmı tribün” cezasında detaylar belli olmaya başlıyor…

Türkiye Futbol Federasyonu uzmanlarının uzun süredir üzerinde çalıştığı, yeni sezonda uygulanacak olan çirkin ve kötü tezahürat cezasındaki değişiklikler belli oldu. HTSpor’un haberine göre, yeni uygulamaya göre ilk 4 eylemde yine katlamalı para cezası var. 5, 6, 7 ve 8’de ise küfrün edildiği tribün kapatılacak. 9, 10, 11 ve 12. eylemin her birinde 1’er maç seyircisiz oynama cezası kesilecek. 13 ve sonrasındaki çirkin ve kötü tezahüratta ise ceza, 2’şer maç seyircisiz oynamaya çıkacak.

Bu karşılaşmalarda ise kadın ve çocuklara serbestlik uygulaması kalkacak. Yeni talimatla tüm kulüplere de af geliyor. Yani seyircisiz oynama cezası devam eden Fenerbahçe, Trabzonspor, Bursaspor başta olmak üzere profesyonel liglerdeki tüm takımlar bu aftan yararlanacak.

Sıfır tolerans uygulaması yine devam edecek. Tribünlerde 1 saniye bile küfür olsa temsilci raporuna işlenecek ve disiplin kuruluna gönderilecek. Bunun için de o takımın tribündeki taraftarının % 10’unun sadece 1 saniye çirkin tezahüratta bulunması yeterli.

Katlamalı olarak verilen para cezaların miktarı ise büyük olasılıkla aynı kalacak. Bu ceza; Süper Lig’de 40, 80, 160 ve 320 bin lira olarak artış gösteriyor. TFF’nin önümüzdeki hafta yapacağı yönetim kurulu toplantısında konuyu karara bağlaması bekleniyor.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu