FutbolGündem

TRT’den 2014 Dünya Kupası maçlarının yayın hakları konusunda açıklama!..

NationalTurk’ün haberine göre, Brezilya’nın ev sahipliğinde düzenlenecek 2014 Dünya Kupası maçlarının yayın hakları hakkındaki belirsizliğe son noktayı TRT koydu. Maçlar sadece TRT’de…

Türkiye Radyo Televizyon Genel Müdürlüğü, 12 Haziran – 13 Temmuz tarihleri arasında Brezilya’da düzenlenecek Dünya Kupası maçlarının tümünü yayınlayacağını ve hiçbir kanalla yayın paylaşımının söz konusu olmadığını bildirdi.

TRT’nin konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“2014 Dünya Futbol Şampiyonası’nın tüm maçlarını TRT yayınlayacaktır. Hiçbir kanalla yayın paylaşımımız söz konusu değildir. TRT kanalları dışında Dünya Futbol Şampiyonası maçlarını hiçbir kanal yayınlamayacaktır. FIFA 2014 Dünya Kupası 12 Haziran – 13 Temmuz tarihleri arasında Brezilya’nın 12 ayrı şehrinde düzenlenecektir. Söz konusu kupa kapsamında oynanacak toplam 64 karşılaşmanın 49 adedi TRT 1 kanalından, kalan 15 karşılaşma ise TRT Spor ve TRT HD kanallarından ortak canlı yayınlanacaktır.

Ayrıca canlı yayınlanan karşılaşmalar daha sonra bu kanallarda tekrar yayını ile de ekrana taşınacaktır. TRT, 45 kişilik bir ekip ile bütün maçları yerinden anlatacak, yerinden haber ve programlara 1 ay boyunca dünya kupası heyecanını izleyicilerimize yaşatacaktır.”

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu