DünyaMagazinSon Dakika

Trump’a FIFA’dan Sert Uyarı; Dünya Kupası Şartları Açık

2026 Dünya Kupası organizasyonuna,  ABD’nin yeni Başkanı Turmp’a, FIFA Başkanı Infantino’dan Sert Uyarı Geldi.

FIFA Başkanı Gianni Infantino geçen akşam Londra’da katıldığı bir etkinlikte basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. ABD’de yaşanan son dönemde ki politik olayların futbola nasıl yansıyabileceği ile ilgili bir soruya cevap veren Infantino konuyu şu şekilde açıkladı;

Sporda seyahat özgürlüğünün engellenemeyeceğini belirtti ve  konu FIFA organizasyonlarına geldiğinde, Dünya Kupası’na katılma hakkı kazanan her takım ve her taraftar, istediği her ülkeye rahatça girebilmeli. Aksi halde Dünya Kupası olmaz.” dedi.

ABD’nin Meksika ve Kanada ile işbirliği yaparak, 2026 Dünya Kupası ev sahipliğine başvurusu hakkında ise şu değerlendirmeyi yaptı;

Sayın Trump ABD’nin başkanıdır ve politikalarına saygılıyım. Ülkesinin iyiliği için en iyi kararı almaya çalışıyor. Bu nedenle seçildi. Dünyada seyahat ve vize kısıtlamalarına giden bir çok ülke var ama Dünya Kupası ev sahipliğine aday olmak istiyorsanız. Belirlenen şartları yerine getirmek zorundasınız. Dünya Kupası Şartları Açıktır. Bu şartlara uyan her ülke ev sahipliği hakkını kazanma ihtimali vardır.” ifadelerini kullandı.

Dünya Kupası, 2026 yılında  ilk kez 48 takım ile gerçekleşecek ve 2026 Dünya Kupası’na ev sahipliği yapma adaylık başvuruları süresi 2018 yılında bitecek.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu