DünyaGündem

UEFA Başkanı Michel Platini’den FIFA’ya suçlama!..

UEFA Başkanı Michel Platini’den FIFA’ya suçlama!.. UEFA Başkanı Michel Platini, ayrımcılığa karşı verdikleri mücadelede FIFA’nın daha fazla sorumluluk alması gerektiğini ifade etti.

UEFA Başkanı Michel Platini FIFA’yı futboldaki ayrımcılığa karşı önlem almamakla suçladı. Ntvspor’un haberine göre, Platini’ye göre FIFA, Dünya Kupası gibi büyük organizyonlarda uyguladığı kuralları, yüksek riskli maçlarda uygulamaktan kaçınıyor. Roma’da ayrımcılık konusunun tartışıldığı bir konferansta konuşan Platini, FIFA’yı göreve çağırdı.

Futbol dünyanın en popüler sporu. Peşinden milyonları sürükleyen bu tutku. Bu da bizlere büyük bir sorumluluk yüklülüyor. Futbola dahil olan tüm farklılıkları korumalıyız. Ayrımcılığı ise bu spordan uzak tutmalıyız. Ancak bunu yalnızca UEFA çatısı altında yapamayız. FIFA’nın da elini taşın altına koyması lazım. Unutmayalım ki futbol toplumun aynasıdır.

FIFA, daha önce Gana ve Hırvatistan maçlarında Nazi simgeleri taşıyan Alman taraftarlara karşı herhangi bir ceza uygulamamıştı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu