DünyaGündemŞike ÇetesiŞike DedikodularıŞike DosyalarıŞike ve Bahis

UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino; Şikeye ceza vermezseniz sorunu çözemeyiz!..

UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino; Şikeye ceza vermezseniz sorunu çözemeyiz!..

UEFA, şikeyle mücadele konusunda önemli kararlar aldı. Şikeyle savaşta tüm federasyonların ortak hareket etmesini isteyen UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino, “Şikeye karşı bir ülkede başka diğer ülkede başka ceza verilmesi elimizi zayıflatıyor. Sorunun kökünü kazımak için birlik olmamız gerekiyor” dedi.

Şike, futbolun kanayan yarası. Son dönemde futbol dünyasını sarsan şike skandallarına geçtiğimiz günlerde bir yenisi İngiltere’de eklendi. Ntvspor’un haberine göre, eski Premier Lig takımlarından Blackburn Rovers’ın forveti DJ Campbell’in da aralarında bulunduğu 6 kişi tutuklandı. Şike konusu, İspanya’nın Bilbao kentindeki UEFA İcra Kurulu toplantısının 1 numaralı gündem maddesiydi.

Şikenin kökünü kazımak için çok sert önlemler alınmasını isteyen UEFA, üye 54 ülke federasyonunu ortak mücadeleye davet etti. UEFA’nın bu amaçla hazırladığı 11 maddelik plan gelecek mart ayında Kazakistan’ın Astana kentinde yapılacak UEFA kongresinde, üye ülke federasyonlarının onayına sunulacak.

UEFA Genel Sekreteri Infantino; Şikeye ceza vermezseniz sorunu çözemeyiz

İcra Kurulu toplantısı sonrası basının karşısına çıkan UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino, tüm federasyonların şikeyle mücadelede aynı sertlikte cezalar vermemesi halinde sorunu çözemeyecekleri uyarısında bulundu.
reklam

UEFA’nın bu yıl Türkiye’den 2, Ukrayna’dan da 1 takımı Avrupa Kupaları’nın dışında bıraktığını; Ermeni bir hakeme de ömür boyu men cezası verildiğini hatırlatan Infantino; “Yılda 32 bin maçı izliyoruz. Bunların arasında kuşku doğuranların oranı binde 7. Ancak tek bir maçta bile şike yapılması kabul edilemez. Şikeye karşı bir ülkede başka diğer ülkede başka ceza verilmesi elimizi zayıflatıyor. Sorunun kökünü kazımak için birlik olmamız gerekiyor” dedi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu