FutbolGündem

UEFA’nın Beşiktaş ve Bursaspor’a verdiği ceza 1 değil 2 yıl

NationalTurk’ün haberine göre, UEFA’nın resmi internet sitesinde Beşiktaş ve Bursaspor’a verilen cezalar yer alıyor. Ancak Gaziantepspor’un adı yok. Buna karşılık Türkiye Futbol Federasyonu’nun resmi internet sitesinde üç kulübe UEFA tarafından verilen yaptırımın esamesi geçmiyor.

UEFA’nın resmi açıklaması şu şekilde;

UEFA, Beşiktaş’ı, kulüp lisans kurallarına ve fair play düzenlemelerine aykırı davrandığı gerekçesiyle iki yıl süreyle Avrupa kupalarından men etti. İki yılın bir yılı beş yıl süreyle şartlı olarak ertelendi. Bu bir yıllık ceza aynı suç tekrarlandığı takdirde yeniden uygulanacak. UEFA Komitesi, Disiplin Komitesi’nin 1 Mayıs’ta yaptığı başvuruyu kısmen kabul etti. Bu çerçevede 500 bin euroluk ceza 200 bin Euro’ya indirildi.

Bunun da 100 bin eurosu yine beş yıl süreyle şartlı olarak ertelendi. Aynı toplantıda Bursaspor’un durumu da ele alındı. Burada da başvuru kısmi olarak kabul edildi. Bursaspor, kulüp lisans kurallarına ve Fair Play düzenlemelerine aykırı davrandığı gerekçesiyle gelecek sezon UEFA kupalarından men edildi. Bursaspor’a verilen 200 bin euro para cezası da dört yıl şartlı olarak 50 bin euroya indirildi. Karar, istendiği takdirde kulüpler tarafından CAS’a götürülebilecek.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu