Futbol

WADA’ya Doping Gölgesi !

Belçika’da eski milli atletlerden Erik Wijeersch, Belçika Olimpiyat Komitesi Başkan Yardımcısı ve Dünya Antidoping Ajansı (WADA) üyesi Renno Roelandt’ı, kendisini doping kullanmaya teşvik etmekle suçladı.

Wijeersch yaptığı basın toplantısında, aynı zamanda bir doktor olan Roelandt’ın, kendisine, 1998’de dereceye giremediği bir yarış sonrasında otel odasında konuşurken ”doping alırsan daha iyi koşarsın” dediğini belirterek, ”Sadece teşvik etmekle kalmadı, aynı zamanda bana doping de verdi. Elimde çok ciddi deliller var. Eğer bu suçlamaları reddederse bu delilleri tüm dünyaya dağıtırım” dedi.

Spor kariyeri boyunca 1992 yılından beri istemeden de olsa doping maddeleri kullandığını itiraf eden milli atlet, tüm bunları Roelandt’ın tavsiyesiyle yaptığını kaydetti.

Wijeersch ile doping konusunda görüşmeler yaptıklarını itiraf eden 58 yaşındaki Roelandt ise sporcuya ”doping kullan” dediğini inkar etmese de, ”Ona asla doping vermedim” diyerek kendini savundu.

2001 yılından bu yana Belçika Olimpiyat Komitesi’nde başkan yardımcılığı yapan Roelandt, ülkede dopingle mücadele eden en ünlü isimlerden biri olarak biliniyordu.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu