FutbolGündemŞike ÇetesiŞike DedikodularıŞike Dosyaları

Yenipazar Cezaevi Aziz Yıldırım için hazırlanıyor!..

Yenipazar Cezaevi Aziz Yıldırım için hazırlanıyor!.. Adalet Bakanlığı’nın, Aziz Yıldırım için 1 yıl Mehmet Ağar’ın da kaldığı Yenipazar’daki cezaevinin hazırlanması talimatını verdiği öğrenildi…

3 Temmuz 2011’de gerçekleşen şike operasyonu kapsamında gözaltına alınan ve İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından şike ve teşvik suçundan 3 yıl 9 ay, örgüt kurmak suçundan ise 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile ilgili infaz sürecinin başlamasının ardından Aydın’da bulunan tam güvenlikli Yenipazar Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda hazırlıkların başladığı belirtildi.

HTSpor’un haberine göre, 2 yıl 2 ay daha hapis yatacak olan Yıldırım’ın, Düzce’de bulunan Akçakoca Cezaevi ya da İçişleri eski Bakanı Mehmet Ağar’ın da 1 yıl cezasını çektiği Yenipazar Cezaevine’ne tercih etmesinin ardından Adalet Bakanlığı’nın Yenipazar Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü’ne gerekli hazırlıkların yapılması için talimat verdiği ortaya çıktı.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yeniden yargılama için yapılan başvuruyu reddetmesinin ardından hakkında infaz süreci başlayan Aziz Yıldırım, dün avukatı aracılığıyla İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi’ne başvurarak ceza kanunlarında yapılan değişikleri delil göstererek infazı durdurma ve yeniden yargılama talebinde bulunmuştu.

6 Mart 2014 tarihinde yürürlüğe giren kanun gereğince örgütlü suçlarla telefon dinlemenin delil olma özelliğini yitirdiği gerekçe gösteren Aziz Yıldırım’ın, Anayasa Mahkemesi’nden adil yargılanma hakkının ihlaline ilişkin karar çıkması durumunda yeniden yargılanmasının yolunun açılacağı ve infazının duracağı görüşünü paylaşılıyor.

Bir taraftan yargı süreci devam ederken, diğer taraftan da Yıldırım’ın Yenipazar Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda hazırlıklar devam ediyor. Yıldırım, 2 Temmuz 2012’de Metris Cezaevi’nden tahliye olduktan sonra Yenipazar cezaevindeki Mehmet Ağar’ı 18 Temmuz 2012’de ziyaret etmişti. Ağar ile cezaevinde yaklaşık 45 dakika görüşen Yıldırım, ziyareti sırasında Ağar için düzenleme yapılan cezaevini yakından tanıma imkanı bulmuştu.

Cezaevi idaresine hazırlıkların başlaması yönünde talimat geldiği yönünde duyum aldıklarını belirten Yenipazar Belediye Başkanı Zafer Savcı, “Mehmet Ağar’ın ardından Aziz Yıldırım da cezasını ilçemizde çekmek istiyormuş. Şimdiden hazırlıklara başladık ve kendisini en iyi şekilde ağırlamaya hazırız.

Ağar’ın kalmasının ardından ihtiyaç duyulan oteli için çalışmalara başladık. Aziz Bey’in cezaevine girmesini istemeyiz ancak bu gerçekleşirse ilçemize sosyal ve ekonomik yönden katkısının olacağını düşüyorum. İlçemiz Ağar ile adını tüm Türkiye’ye duyurdu, şimdi de Aziz Yıldırım ile bu tanınırlığı daha da artacaktır” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu