GündemTransfer

Yine Futbolistan Farkı..Marco Aurelio Resmen Real Betis’de

Yine Futbolistan Farkı..Marco Aurelio Resmen Real Betis’de

Ve Real Betis resmi sitesinden Marco Aurelo ile resmen anlaşıldığı açıklandı.

6 Temmuz günü sitemizde çıkan haberde ;

Betis Başkanı Lopera’nın tazminatı ödemeyi kabul ettiğini ve transferin de resmen bittiğini resmen Futbolistan.net okuyucuları öğrenmişti…

Ve bu haberimizden 3 gün sonra Marco Aurelio’un menajeri Bayram Tutumlu Real Betis ile anlaşıp imzayı attı. Bayram Tutumlu ve Aziz Yıldırım arasında ki gerginlik bu transferde önem teşkil ettiği Aziz Yıldırım’a yakın çevrelerce ileri sürüldü.

Ancak bir diğer gerçek Aurelio’nun artık Türkiye’de oynamasını istemeyen ve çocuklarının eğitiminin İspanya’da yapmasını isteyen eşinin de rol oynadığı…

Ayrıca Marco Aurelio’yu en çok bu kararları almasına zorlayan etkenlerden biri yıllığı 1.1 milyon euro gibi diğer futbolculara oranla aldığı düşük ücret.

Aurelio için Real Betis ile yıllığı 2 milyon Euro’dan anlaşan menajer Bayram Tutumlu dün Sevilla’da Betis yönetimiyle 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Marco'yu kim ihraç etti ? Paralar Hangi Ülkeye Gitti !Aziz Yıldırım Köpürdü!

Aziz Yıldırım’ın TFF ile bu transferi önlemeye çalıştığı ancak bunda başarısız olması üzerine Aziz Yıldırım’ın çok sinirli olduğu öğrenildi.

Yıldırım’ın Aurelio’nun kendilerinde de sözleşmesinin bulunduğunu ve oynatılmaması talebiyle FIFA’ya başvurma emrini verdiği öğrenildi.

Ancak FIFA kuralları gereği 28 yaşından büyük, Aurelio’nun durumundaki futbolcuların serbest kalabilmesi için önceki yıl kulüpten aldığı ücreti geri ödemesi yeterli oluyor.

Marco FIFA’lık olursa F.Bahçe’ye 1.1 milyon Euro ödeyerek bu sorunu ortadan kaldırabilecek.

Futbolistan

Bağlantılar
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı