FutbolHaber

Zico Aziz Yıldırım’ı sıkıştırıyor !

Zico Aziz Yıldırım’ı sıkıştırıyor !

Zico’dan Aziz “Benim ilk tercihim her zaman F.Bahçe’dir.. “

Zico taktik değiştirerek hiç bir yerden teklif almadığını ve Fenerbahçe’yi ve taraftarı çok sevdiğini ifade ederek Aziz Yıldırım’ı köşeye sıkıştırdı!

Vatan Gazetesi F.Bahçe’deki kaderi belli olmayan Zico’yu Rio’daki evinde buldu.
00-55-21(…) 24386 numaralı telefonu çevirdik ve işte Zico karşımızda..

“Başkanın bazı açıklamalarına katılmıyorum. Şampiyonluk rehavet yüzünden kaçmadı. Ama değişmeyen kuraldır, fatura hep teknik adama çıkar.”

“F.Bahçe yönetimiyle, yardımcılarım konusunda sorun yaşadığımız doğru. Ama bunlar aile içindeki sırlar, ayrıntılarını açıklamak istemiyorum.”

“Hiçbir kulüpten resmi teklif almadım. Ama bir sürü alternatif hazır. F.Bahçeliler’den haber bekliyorum, anlaşma ihtimalimiz hâlâ var.”

TÜRKİYE’DEN hiç kimsenin ulaşamadığı Zico’yu VATAN buldu.. F.Bahçe’nin şampiyonluğu kaybettiği 10 Mayıs tarihinden itibaren sarı-lacivertli kulüpte kalıp kalmayacağına dair sır perdesi çözülemeyen Zico’ya Rio de Janeiro’daki evinin 00-55-21(…) 24386 (Zico’nun özel hayatına duyduğumuz saygıdan dolayı aradaki 3 numarayı eksik yazıyoruz.) numaralı telefonundan ulaştık ve spor kamuoyunun cevabını merak ettiği soruları kendisine yönelttik..

Tüm dünya medyasının kendisiyle görüşmek istediğini, bu nedenle telefonlarını bile açmadığını söyleyen Zico, “Şansınız varmış ki beni evden buldunuz.. Fazla konuşmak istemiyorum ama bazı soru işaretlerini de elimden geldiğinde çözmeye çalışacağım” diyerek tele-röportajımıza başladı..İşte VATAN’ın soruları, işte Zico’nun cevapları:

NationalTurk Haber

Vatan: F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın sizinle ilgili açıklamalarını duydunuz mu?

Zico: “HAYIR, hiç haberim yok..”

Vatan: Aziz Yıldırım, F.Bahçe TV’den yaptığı canlı yayında sizin için “Bu takımın yürüye yürüye şampiyon olması gerekirdi.. Ama olamadık.. Rehavet, rahatlık bazen başarısızlık getiriyor.. Bunda hem Zico’nun hem de futbolcuların hatası var.. Zico’nun da hatalarını görmesi ve düzeltmesi gerekiyor.. Bunları düzeltirse kendisiyle devam ederiz.. Düzeltmezse B planımız hazır” dedi..

Zico: “KENDİSİ kulüp başkanıdır, istediği herşeyi söyleyebilir, buna her zaman saygı duyarım.. Elbette ki futbolun içinde her zaman hataya yer var.. Ben de, futbolcular da, başkan da hata yapabilir.. Birileri hata yapacak ki, diğer takım şampiyon olacak.. Geçen sezon benim hatalarım olmuştur mutlaka.. Ama şu an bunları konuşmak gereksiz.. Önemli olan yapılan hataları tekrarlamamak.. Ne yazık ki, değişmeyen kuraldır, futbolda başarısızlığın faturası direkt olarak teknik direktöre çıkarılır.. Ben de istesem de istemesem de bu durumu kabul ediyorum..

Ancak, rehavet konusuna hiç katılmıyorum.. F.Bahçe’de çalıştığım 2 sezon boyunca yapabileceğimin en iyisini ortaya koydum.. Bu takım Avrupa Şampiyonlar Ligi ilk 8’ine girdi.. Beni tekrar isterlerse ve anlaşırsak, aynı performansı ortaya koymaya hazırım..”

Vatan: Başkan ayrıca “Geçen sezon yaşadıklarımızı hazmedemiyorum.. Bu, benim için Denizli’de kaçan şampiyonluktan bile daha ağır oldu” ifadesini kullandı..

Zico: “YİNE saygı duyarım ama ben kendisiyle aynı fikirde değilim.. Futbolda her zaman her sonuca hazır olmak gerekir.. Benim yorumum Aziz Yıldırım’la aynı değil..”

Vatan: Türkiye’de herkes ‘F.Bahçe yönetimi, Zico’nun yardımcıları Edu ve Sant’anna’yı istemediği için yeniden anlaşma sağlanamadı’ diyor.. Yönetim, iki yardımcınızı neden istemiyor?

Zico: “EVET, bu konuda bir sorun yaşandığı doğru.. Fakat bütün bunlar aile içinde olup biten olaylar, fazla yorum yapmak yanlış olur.. Ben F.Bahçe’yi hâlâ bir aile gibi gördüğüm için bana bunu sormayın lütfen..”

Vatan: Sezon bitiminde yönetime bıraktığınız raporda nasıl bir transfer stratejisi çizmiştiniz?

Zico: “BEN F.Bahçe’ye geri dönecekmişim gibi hazırladığım raporu bıraktım.. Gerisini isterse yönetim açıklar, ben ayrıntı vermek istemiyorum..”

Vatan: Emre Belözoğlu’nun transferini nasıl karşıladınız?

Zico: “EMRE iyi bir futbolcu, her teknik direktör onun gibi yetenekli bir ismi kadrosunda görmek ister.. F.Bahçe’yi kuvvetlendirecek bir yıldız..”

Vatan: Bir yaygın inanış da “Aziz Yıldırım sürekli soyunma odasına geldiği için sizin rahatsız olduğunuz” yönünde.. Böyle bir rahatsızlık var mı gerçekten?

Zico: “Bu soruya hiç yorum yapmayacağım.. Bu söylediğiniz de aile içi bir konudur.. Bunları dışarı yansıtmam.. F.Bahçe’ye, uzaklardan daha olumlu mesajlar vermek isterim.. Çünkü F.Bahçe’de özellikle taraftarın bana göstermiş olduğu ilgiyi ve sevgiyi unutmam mümkün değil.. İçtenlikleri için onlara minnettarım..”

Vatan: Son soru.. Manchester City ile görüştüğünüz söylentileri vardı, o kulübün başına Mark Hughes geçti.. F.Bahçe ile tekrar anlaşacak mısınız? Neden bu anlaşma süreci bu kadar uzun sürdü?

Zico: “Şu ana kadar hiçbir kulüpten resmi teklif almadım.. Ama profesyonel bir futbol adamıyım, önümde bir sürü alternatif var.. Her zaman söyledim, yine söylüyorum: Benim ilk tercihim her zaman F.Bahçe’dir.. Şu anda da böyle.. Şartlarımda bir değişiklik yok.. Yönetimle yeniden anlaşsam da anlaşmasam da F.Bahçe camiasını çok sevdim.. İstanbul’dan bazı pozitif mesajlar geldi son günlerde.. Bazı tıkanmalar olmuştu ilk görüşmelerde.. Yine de yönetimden olumlu haber bekliyorum.. Anlaşma ihtimalimiz hâlâ var.. Taraftarlara şu mesajı iletin lütfen: Hepsini çok özledim, hepsini çok seviyorum..”

Feridun Niğdelioğlu / Vatan Gazetesi

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu