FutbolGündemTransfer

Efsane Başkan Şen; Beşiktaş ‘ın aldığı futbolcular ‘Kağıttan Yıldız’

Fenerbahçe Kulübü eski Başkanı Ali Şen Bodrum ‘dan bombaladı. Ali Şen, Beşiktaş’ın sezon başından beri yaptığı transferleri “Kağıttan Yıldız”lar olarak tanımladı.

Beşiktaş ’ın sezon başından bu yana yaptığı transferleri “Kağıttan Yıldız”lar diyen Fenerbahçe ‘nin Efsane Başkanı Ali Şen, Teknik Direktör Bernd Schuster ’in işi ciddiye almadığını savundu. Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener ’in başkanlığını takdirle karşıladığının altını çizen Ali Şen, A Milli Takım Teknik Direktörü Guus Hinddik ’le Türkiye ’nin 2012 Avrupa Şampiyonası finallerinde oynamasının hayal olduğunu dile getirdi.

Ali Şen; Beşiktaş ‘ın aldığı futbolcular kağıttan yıldız

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören ’in başarısızlığının çok enteresan olduğunu belirten Ali Şen, “Aldığı futbolcular yıldız. Ama kağıttan yıldız. Sahada 11 kişilik takımda akıllı, hem yetenekli hem güçlü olman lazım. Bu getirilen Portekizliler, Guti ’ye kimse hayır demez. Futbolun ağır oynandığı bir ülkede Guti ile diğerleri çok iş yapar” diyerek şöyle konuştu;

Ben şunu görüyorum. Başta Teknik Direktör Bernd Schuster işi ciddiye almıyor. Boş veriyor. Bizim topluma hakaret ediyor inanılır gibi değil. İyi ki de onun başkanı ben değilim. Bu kadar verilen paralara ve emeklere yazık. En fazlada Beşiktaş taraftarına yazık. Bernd Schuster’in şu saatten sonra Beşiktaş’a verebileceği bir şey olduğunu sanmıyorum. Hem Beşiktaş hem de Galatasaray ’daki durumlar kötü.

Bu kötü durumun ana sebebi kötü işler yaptıklarından dolayı kötü seçim yaptılar. 11 kişilik bir futbol takımında hepsi yıldız olursa o takım küme düşer. Hepsi kötü olursa yine küme düşer. Aklı olanlar fazla koşmayacak, takımı yönetecek. Az akıllı olanlar takım hüviyetine katkıda bulunacak. Birazda akıllı olup güçlü olanlar diğer zeki olan futbolculara hizmet edecekler.

Ali Şen; Fenerbahçe ‘deki başarının sahibi Aziz Yıldırım ile Aykut Kocaman ‘dır

Fenerbahçe’nin geldiği bu noktadan sonra şampiyonluğu kaybedeceğini düşünmediğini belirten Ali Şen, “İlk devre kötüydü. Hem Şampiyonlar Ligi ‘nden, hem de UEFA ile Türkiye Kupası ’ndan elendik. Son 6 maçta da 6 galibiyet. Futbolcular aynı, teknik direktör aynı. Takımlar aynı, yönetim aynı, demek ki bir düzelme var. Başarısızlıkta Aziz Yıldırım’ı mesul tutuyordum, ondan sonra Aykut Kocaman ’ı. Kötü gidişatı düzelterek, bugün bu noktaya geldiler. Başarının sahibi Aziz Yıldırım ile Aykut Kocaman’dır. Sonra futbolcular” dedi.

‘Bu kadronun elde ettiği bu başarıyı şimdi gösterdiği gibi ilk devre gösterselerdi Avrupa’da önemli bir yerde olacaktık’ diyen Efsane Başkan Ali Şen, Şampiyonlar Ligi ‘nde belki ilk 4’e, UEFA Avrupa Ligi ‘nde de final oynayabileceklerini iddia etti.

Efsane Başkan Ali Şen; Bu sezon Fenerbahçe şampiyon, Trabzonspor da ikinci olur

Fenerbahçe Kulübü eski Başkanı Ali Şen, bu sezon Spor Toto Süper Lig ’in şampiyonunun Fenerbahçe olacağını iddia etti. Galatasaray ve Beşiktaş ’ın, yaptıkları seçimlerin kötü olması sebebiyle zor bir süreçten geçtiğini söyleyen anlatan Ali Şen, Galatasaray Teknik Direktörü Hagi ’nin, Rijkaard ’ın getirdiği kötü durumdan daha da kötüye götürerek 11 malubiyetle menfi yönden tarihi rekor kırdığını ifade etti.

Spor Toto Süper Lig ’in bitmesine 11 hafta kala şampiyonun Fenerbahçe olacağını ileri süren Ali Şen, 2. Trabzonspor, 3. Bursaspor, 4. Gaziantepspor ve 5.’nin de Kayserispor olacağını kaydetti. Ali Şen, sezon başında büyük gelir ve harcamalarına rağmen sıradan takımlara yenilmelerinin bütün Fenerbahçeli taraftarların kaşlarının çatmasına sebep olduğunu anlatarak, “Aziz Yıldırım taraftarlara kızmasın, aynı taraftar bugün başkan büyük iş yaptı diyorlar. Onun için başarılı olacaksın başka çaren yok” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman ’ın Şampiyonlar Ligi, Avrupa ile Türkiye Kupası ‘ndan elenmesiyle görevinin başında kalmasını ilk zaman doğru bulmadığının altını çizen Ali Şen, “Kötü işler yapıyordu. Sezon başında ilk önce Alex’le çatıştı. Fenerbahçe takımı Alex’in üzerine kurulduğundan dolayı o zaman başkan ve teknik ekibi uyardım. Aykut Kocaman Alex’i küçümseyici tavırlara girdi. Alex’in kontratının son yılı oluşu, yeni kontrat yapma arzusunda kulübün onun şartlarına evet demesi, bizim kaptanımızı daha iyi yola getirdi” diye konuştu.

NationalTurk Haber
Ali Şen; Galatasaray Teknik Direktörü Hagi işleri daha berbat etti

Galatasaray Teknik Direktörü Hagi ’nin çok iyibir futbolcu, iyibir lider olmasına rağmen teknik direktörlüğünün iyi olmadığını savunan Ali Şen, şöyle devam etti; Antrenörlük denemeleri başarısız geçti. Bursa’da, Romanya’da antrenörlüğü başarısızlık yaşadı. Buna rağmen Galatasaray ‘a yeniden geldiğinde başarılı olacağını düşünüyordum.

Rickard’ın getirdiği kötü durumdan daha kötüye gitmez diyordum. Ama Hagi daha berbat etti işleri. 11 tane mağlubiyet Galatasaray tarihinin menfi yönden en büyük rekoru. Fenerbahçeli olarak bundan keyif almıyorum. Muhteşem Arena Stadı’nda kötü bir takımın oluşundan sanmıyorum ki, hiç bir futbol sever mutlu olsun.

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat ’ın inatla yoluna devam etmesini isteyen Ali Şen, top üç direkten içeri girerek, Galatasaray maç kazandığı takdirde o zaman Adnan Polat ’ın rahat edebileceğini söyledi.

Efsane Başkan Ali Şen; A Milli Takım Teknik Direktörü Hiddink yanlış seçim

Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener ’in evinde küçüklüğünden bu yana futbol konuşulduğunu ona kimsenin bilgisiz diyemeyeceğini dile getiren Ali Şen, “Dürüst bir çocuktur. Herkese yüzde 100’e eşit davrandığına inanıyorum” diyerek şunları söyledi;

Mahmut Özgener dürüst bir insandır. Onun tarafsız yönetimine de inanan bir kişiyim ve Mahmut Özgener’in iyi bir Futbol Federasyonu Başkanlığı yaptığını söyleyebilirim. Ancak, Futbol Federasyonu’nun ana görevi milli takım iyi gitmeli, ikincisi ise Merkez Hakem Kurulu iyi gitmeli. Gerisi teferruat. Milli takım kötü gidiyor. Milli takıma Guus Hiddink ’i getirdiler. Çok para verdiler yanlış yaptılar. Türk Milli takımını çalıştıracak Türk antrenör olması lazım.

Ali Şen; Fatih Terim hata yapmamış olsaydı Milan’dan sonra yaşadığı müddet içinde dünyadaki antrenörler arasında dev olurdu

Ali Şen, Türkiye’de yabancı antrenörlerin bilipte Türk antrenörlerinin bilmediği bir şey kalmadığını vurgulayarak şöyle devam etti; Teknoloji daraldı. Bugün televizyondan, internet dünyasından her kafası çalışan futbolun içinde olan, tembel olmayan, dürüst olan, çalışkan olan, çoluğunun çocuğunun rızkını düşünen sabah işine giden antrenörlerin yabancı antrenörlerden geri kalmaz.

Fatih Terim ’in Milan ’a gitmesi herkes için bir rüyaydı. Ne yazık ki 10’ncu haftaya girmeden işi bitti. Fatih Terim ’in Morinho ‘dan ne eksiği vardı. Fatih Terim hata yapmamış olsaydı Milan’dan sonra yaşadığı müddet içinde dünyadaki antrenörler arasında dev olurdu. Bizim antrenörlere şunu tavsiye ediyorum; ciddi olun, işinizi dürüst yapın. İyi insan değilse bir kişi ne iş yaparsanız yapın başarılı olamazsınız.

Bizim antrenörlerde bugün kimse imkânımız yok diye şikâyet etme hakları yok. Türk futbolunun geliri bugün Avrupa’daki bütün kulüplerle asla aşağıda değil. Türk Futbol Federasyonu’nun ki hiç değil. Hele Türkiye Milli Takım başında bir Hollandalı’nın ne işi var. Onun için yanlış yaptılar. Bugün milli takımı çalıştıracak benim bildiğim çok çalıştırıcı var.

Fenerbahçe ‘nin Efsane Başkanı Ali Şen; Hiddink Türkiye ‘ye müstemleke muamelesi yapıyor

Guus Hiddink ’li Türkiye ’nin, 2012 Avrupa Şampiyonası finallerine gidemeyeceğini ileri süren Ali Şen, “Geçmiş olsun. Azerbaycan ile zayıf takımları yenemeyen Guus Hiddink, Türkiye ’de bir müstemleke muamelesi yapıp buraya gelmiyor” diyerek sözlerini şöyle tamamladı;

Onu beğeniyorum üstelikte. İstiyorum ki; Türkiye ‘yi alsın tepeye çıkarsın. Ama bir zahmette buraya gelsin. Niye her hafta değil? Bazıları üç haftada birdiyor, gelip burada oturacak, işi burada. Ben şirket sahibi olarak genel müdüre para veriyorum, genel müdür Hollanda ’da oturuyor. Benim işler burada.

Böyle birşey olabilir mi? Başka yerde yaptı ama burası Türkiye, dünya üçüncüsü olmuş bir ülke. Yakıştırmıyorum Guus Hiddink ’e yakıştırmıyorum bu gayri ciddiyeti. Eşiyle ailesiyle burada oturacak. Her işi takip etmesi, ciddiyetine ulaşması lazım. Çünkü çok paralar alıyorlar. Bundan üzüntü duyuyorum.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu