FutbolGündem

Arda Osteitis Pubis sakatlığı için Almanya’da operasyon geçirecek!..

Galatasaray kaptanı Arda Turan Osteitis Pubis sakatlığı dolayısıyla operasyon geçirmek için Almanya’ya gitti. Yolculuk öncesinde Arda Turan ve Sağlık Ekibi Koordinatörü Burak Kunduracıoğlu Galatasaray Televizyonu’nun sorularını yanıtladı.
Arda Turan tedavi süreci, milli takım ve Galatasaray ile ilgili olarak şunları söyledi.

GSTV: Tedavi sürecinle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

ARDA TURAN: Öncelikle bu dönemde hem Galatasaray hem de A Milli Takım sağlık ekibine teşekkür ediyorum. Her ne kadar çeşitli spekülasyonlar olsa da onlar ağrılarımın olduğu süreçte ellerinden gelenin en iyisini yaptılar. Profesyonellik ölçütleri dışına kesinlikle çıkmadık.

Kendimi koruyarak, gerekli bütün tedavileri uyguladık. Aldığımız karara da inanarak operasyona gidiyoruz. Umarım benim için hayırlısı olur. Teknik bilgiler hakkında konuşmak benim işim değil, ama ben hem kulübün, hem de milli takımın sağlık ekiplerine bana olan davranışlarından ötürü teşekkür etmek istiyorum.

GSTV: Milli takımın son durumunu kısaca değerlendirebilir misin? Almanya maçı artık geride kaldı, sırada Azerbaycan mücadelesi var.

ARDA TURAN: Almanya’yı deplasmanda yenmek veya orada çok iyi bir futbol oynamak kolay bir şey değil. Ben de o maçta çok iyi oynamadığımızı düşünüyorum ama futbolun içinde böyle şeyler var. Azerbaycan maçıyla beraber Almanya karşısında kaybettiğimiz üç puanı telafi ederiz diye düşünüyorum.

Ondan sonrası için önümüz açık, grupta daha çok maçımız var. Her atılan ve yenilen golün büyük önemi var, bunu daha önceki yıllardan da biliyoruz. Avrupa şampiyonasına giden yolda bu maçı aramayız diye düşünüyorum. Almanya maçı geçmişte kaldı, şimdi Azerbaycan mücadelesini düşünmek, en iyi şekilde o maça konsantre olmak gerek.

GSTV: Takımdan sakatlığından ötürü uzak kaldın ama Almanya dönüşü Florya’nın havasını teneffüs ettin. Milli takım arası Galatasaray’ı nasıl etkileyecek?

ARDA TURAN: Bu aranın Galatasaray’a çok iyi geleceğini düşünüyorum. Zaten çok da önemli bir sorunumuz yok. Futbolun içinde bazı inişli çıkışlı dönemler olabilir. Ama takımımız bu sıkıntılı günlerden iyiye doğru çıkacaktır, buna gönülden inanıyorum. Galatasaray her zaman şampiyonluğun en büyük adayıdır.

GSTV: Galatasaray taraftarı kaptanlarının üstüne titriyor, sakatlık gibi üzücü bir durum yaşandığında hayal kırıklığına uğruyorlar. Senin onlara vermek istediğin bir mesaj var mı?

ARDA TURAN: Galatasaray’ı her zaman çok sevdiğimi, yüreğimin onlarla attığını bilsinler. Oynamadığım dönemlerde de, sahalara dönene kadar onlardan biri olarak hayatımı sürdüreceğim. Hayatımda ilk defa sağlık açısından bu kadar sıkıntılı bir dönem yaşıyorum. Ama bilsinler ki bu dönemlerin sebebi onlar için yaptığım fedakarlıklardır.

BURAK KUNDURACIOĞLU: ARDA 4-6 HAFTA İÇİNDE DE SAHALARA DÖNER

Galatasaray kaptanı Arda Turan’a Almanya yolculuğunda eşlik eden Galatasaray Sağlık Ekibi Koordinatörü Doç. Dr Burak Kunduracıoğlu, yıldız futbolcunun sakatlığı ve ameliyat sonrası yaşanacak süreçle ilgili Galatasaray Televizyonu’na açıklamalar yaptı.

Kunduracıoğlu, “Arda’nın 3 hafta önce Belçika maçı sonrası başlayan kasık ağrıları olmuştu. Hem ayak bileğine gelen darbe, hem de kasık ağrılarının şiddetlenmesi nedeniyle tedaviye almıştık.

Bundan 3 hafta önce yönetime verdiğimiz açıklamada Arda’nın kasık fıtığı olduğu ve bununla birlikte gelişen, futbolcularda çok sık rastlanan, tolere edilebilir bir ostetis pubis olayı olduğunu söylemiştik” diyerek şöyle konuştu;

Bunun konservatif tedavisini yaptık. Eğer götürebilseydik, devre arasına kadar bu şekilde devam etmek istiyorduk. Fakat milli maçların temposunun yoğunluğu ve tam iyileşmemesi, randıman vermemesiyle tedavi şeklini Almanların bu konuda gerçekten otorite olan dünyadaki bir numaralı ismi olan Doktor Ulrike Muschaweck’le konuştuk.

Kendisi burada bir kongredeydi. Beni de kırmadı, geldi, Arda’yı tesislerde görerek bizimle aynı teşhisi koydu, tedavi yoluna gitmemizi önerdi. Tahmin ediyorum ki çarşamba günü geri döneceğiz ve sonra rehabilitasyon süreci başlayacak. 4-6 hafta içinde de sahalara dönmesini umuyoruz.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu