DünyaFutbolGündem

Arsene Wenger; Manchester City ve PSG, Şampiyonlar Ligi’nden men edilmeli!..

Arsene Wenger; Manchester City ve PSG, Şampiyonlar Ligi’nden men edilmeli!.. Arsenal’in menajeri Arsene Wenger, finansal fair-play kurallarını çiğneyen Manchester City ve Paris Saint-Germain’in, Şampiyonlar Ligi’nden men edilmesini istedi.

UEFA Finansal Disiplin Kurulu, aralarında Paris Saint-Germain ve Manchester City’nin de bulunduğu 9 kulübün, finansal fair-play kurallarını ihlal ettiğine karar verdi. Ntvspor’un haberine göre, City ve Paris Saint-Germain, 60 milyon euro-yu bulan para cezası ve Şampiyonlar Ligi’nde kadro sınırlaması gibi ağır yaptırımlarla karşı karşıya.

Ancak Arsenal Menajeri Arsene Wenger, bu cezaları yeterli bulmuyor. Kendileri gibi kulüplerin, finansal fair-play kurallarına uymak için büyük fedakârlıklar yaptığını hatırlatan Wenger, hem City’nin hem de Paris Saint-Germain’in, gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’nden men edilmesini istedi.

İki kulübün de dolar milyarderi Arap patronların elinde bulunduğunu hatırlatan Wenger; “UEFA herkese karşı eşit uzaklıkta olmalı. City ve Paris Saint Germain’in sahipleri için 60 milyon euro büyük bir ceza değil.

UEFA, bu kulüplerin Şampiyonlar Ligi’ne girmelerine izin verirse, kendi koyduğu kurallara ihanet eder” dedi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu