FutbolGündem

Atletico Madrid Teknik Direktörü Diego Simeone; Beşiktaş ile aynı şartlardayız, favori yok!..

UEFA Avrupa Ligi’nde Beşiktaş’ın rakibi Atletico Madrid’in teknik direktörü Diego Simeone, maçta favorinin olmadığını ve şartların eşit olduğunu söyledi.

UEFA Avrupa Ligi’nde Beşiktaş’ın rakibi olan Atletico Madrid’in teknik direktörü Diego Simeone, “Aynı şartlardayız, favori yok, her iki maçta da her şey olabilir” dedi. Ntvspor’un haberine göre, Simeone, Beşiktaş maçı öncesi takımının son antrenmanını Vicente Calderon Stadı’nda yaptırdıktan sonra basın toplantısı düzenledi. Arjantinli teknik adam “Beşiktaş zor, güçlü bir rakip. Beşiktaş’ın tüm yaptıklarını izliyoruz, çok iyi futbolcuları var. Mesela Galatasaray maçında son dakikada yenildi. Korkulacak bir takım ve iyi isimleri var. Kişisel becerileri yüksek oyunculara sahip” şeklinde konuştu.

Simeone, ilk maçta sahada beklediği Beşiktaş hakkında, “Quaresma tek forvet olabilir ya da kanatları kullanabilirler, hızlı bir takım bekliyorum. Braga’daki gibi top çalıp, kontrataklarda iyi, hızlı bir takım bekliyorum. Biz topu daha fazla kendimizde tutup, orta sahada kuvvetli olmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Atletico Madrid Teknik Direktörü Diego Simeone, takımdaki Arda ve Diego gibi eksik oyuncularla ilgili bir soruya ise, “Elimizdeki oyuncuların ihtiyacımız olduğu anda bize destek vermesini bekliyoruz. Diğer yandan takım iyi durumda. Burada eksikler değil, yedeklerin ne kadar değerli oldukları önemli” cevabını verdi.

GABİ: BEŞİKTAŞ’A SAYGI GÖSTERİYORUZ

Öte yandan Atleticolu futbolculardan Gabi de, “Büyük kulübüz, istediğimizi biliyoruz ama Beşiktaş’a da saygı gösteriyoruz. Bizim için çok önemli, final gibi bir maç olacak. İlk maçta gol yemeden galip gelmek bizim için çok önemli” değerlendirmesinde bulundu.

Atletico Madrid’in eski futbolcularından Beşiktaşlı Simao hakkında yöneltilen bir soruya ise Gabi, “Uluslararası çapta önemli bir futbolcu ama yarın bizim rakibimiz olacak” dedi. Gabi ayrıca, Beşiktaş’a karşı oynayamayacak Diego ve Arda’nın önemli futbolcular olduğunu ancak, onların yerini dolduracak, oynamaya çok hevesli takım arkadaşları bulunduğunu söyledi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu