FutbolGündem

Aziz Yıldırım; Ne Zekeriya Öz’ü ne de Mehmet Berk’i hedef almış değilim

Şike soruşturmasını yürüten savcılar Zekeriya Öz ve Mehmet Berk aleyhine yaptığı konuşmalar nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan Aziz Yıldırım, “Fenerbahçemiz’in haksız şekilde suçlamalara maruz kaldığını düşündüğüm için bu muamele ağır geldi. Bu haksız muamele ve takibatı dile getirdim” dedi.

HTSpor’un haberine göre, Başkan Aziz Yıldırım’ın, savcılığa verdiği ifadesinde ilginç sözler sarf ettiği ortaya çıktı… Hatırlanacağı gibi 28 Temmuz günü Fenerbahçe Yüksek Divan Kurul toplantısına katılan Başkan Yıldırım, şike soruşturmasını yürüten savcılar Zekeriya Öz ve Mehmet Berk’e yönelik suçlayıcı sözlerde bulunmuştu.

Bu sözler üzerine Yıldırım hakkında soruşturma başlatıldı. Kadıköy Cumhuriyet Savcısı Ümit Koçal’a ifade veren Yıldırım, konuşmalarında kimseyi hedef göstermediğini belirterek kendisinden şikayetçi olan Savcı Zekeriya Öz ve Mehmet Berk için, “Benim bunlarla alıp vereceğim yoktur” dedi.

‘HUKUKA VE AHLAKA UYGUN DEĞİL’

Aziz Yıldırım, “Ben ne Zekeriya Öz’ü ne de Mehmet Berk’i ne de herhangi bir insanı hedef almış değilim. Bana ve kulübüme yapılan bu davranışların hukuka ve ahlaka uygun olmadığını ifade etmek için söyledim. Bu konuşmada hiç kimseyi hedef alarak konuşmadım. Sadece şahsıma ve Fenerbahçemiz’e yapılan haksız muameleyi dile getirmek için söyledim. Soruşturmamı yürüten savcıları kast etmedim” diye konuştu. Aziz Yıldırım’ın avukatları ortada kovuşturulması gereken bir eylem olmadığına dikkat çekerek soruşturma için takipsizlik kararı verilmesini istedi

AZİZ YILDIRIM NE SÖYLEMİŞTİ?

3 Temmuz zihniyeti bir plan dahilinde hareket eden örgütlü bir zihniyettir. Bizlerin imzalarıyla Fenerbahçe Kongre Üyesi olanlardır. En başta da Galatasaraylı yetkili savcıdır. Fenerbahçe maçlarını seyrettiğimiz bu kişilerin hem de bu insani ilişkilerimiz sırasında bizleri dinliyor ve takip ediyor olmalarıdır. Ve daha da ötesi bu kişilerin bizlere şikeden ve ahlaktan bahsedebilmeleridir. Ben bunlara kısaca ahlaksız diyorum. Savcı Mehmet Berk’in 3 avukatımın huzurunda ‘Sivas maçını kazanmasaydınız ve şampiyon olmasaydınız bu davayı açmayacaktım’ demesinin altında yatan gerçek işte budur.

Sayın Savcı Berk, görev ve yetkileri elinden alındıktan sonra bakın neler demişti: ‘Ben cemaatçi değilim. Olsam Ali Koç ve Murat Özaydınlı’yı almaz mıydım?’ Aynı savcı ‘Yasa çıkmasaydı, Aziz Yıldırım’ın ifadesini alıp bırakacaktık. Şike davasını açtığımız zaman bunun da Balyoz gibi 3-4 ay konuşulup biteceğini sandık. Ama yanılmışız. Bunun böyle bir noktaya geleceğini hiç tahmin etmedik’ demişti.

NationalTurk Haber
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu