Fulya DosyasıFutbolGündemSon DakikaTransfer

Beşiktaş başkan adayı Tekinoktay: “Zlatan’ı Beşiktaş’a takım elbiseli istiyoruz”

Beşiktaş başkan adayı Hürser Tekinoktay, vaadleri arasında yer alan Zlatan Ibrahimovic transferinin detaylarını açıkladı. Tekinoktay, İsveçli yıldızı sportif direktörlük ya da scouting organizasyonunun başındaki kişi olarak Beşiktaş’a düşündüklerini ifade etti.

Haber sitesi TÜRKGÜN’e açıklamalarda bulunan Beşiktaş başkan Adayı Hürser Tekinoktay, futbol camiasında büyük ses getiren Zlatan İbrahimovic transferi ve fazlasını Emre Bilir’e açıkladı.

İşte TÜRKGÜN’den Emre Bilir’in Hürser Tekinoktay haberi…

Beşiktaş’ta mayıs ayında yapılacak genel kurul öncesi, seçim yarışında adını ilk duyuran isim olan Hürser Tekinoktay, ikinci bir çıkışla da ‘Zlatan İbrahimoviç’ adını ortaya atınca, sadece camiada değil, tüm Türkiye’de bu haber büyük ses getirdi. Habere göre Tekinoktay, İbrahimoviç’i seçim vaadi olarak ilan etmişti. 37 yaşındaki Zlatan İbrahimoviç’in Siyah-Beyazlı takıma katkısı tartışmalar başlattı.

TÜRKGÜN Spor Servisi olarak bu söylemin detaylarına ulaşmak istedik. Ve Hürser Tekinoktay’a ulaştık. Başkan adayının sözleri ile, okuyup duyduklarımız biraz farklı geldi bize. Daha doğrusu, hayatında hiç fil görmemiş gözleri bağlı birine, el yordamıyla bu canlıyı tarif ettirmek gibi bir şeydi yazılanlar. Filin sadece bir bölümüydü yazılanlar. Tekinoktay’dan duyduklarımız öylesine geniş bir vizyonun ürünüydü ki, tamamını anlatmaya, Zlatan İbrahimoviç’in transferinde nasıl bir yol izleneceğini sizinle paylaşmaya can atar olduk. İşte uzun söyleşimizin, can alıcı bölümleri:

Hürser Tekinoktay:

“Ben Zlatan İbrahimoviç’in eline kartal pençesi taktırmak istediğimi söyledim. Forma giydirmekten bahsetmedim. Ben ve yola çıktığımız arkadaşlarımızın hedefi, Zlatan markasından Beşiktaş’ın sonsuz derecede faydalanmasını sağlamak. Sonra iş ‘İsterse sayın Fikret Orman, bu devre arasında da bu işi bitir, yarım sezon veya 1.5 yıl oynamasını da sağlayabilir’ söylemine geldi. Bu çok da iyi olur aslında. Beşiktaş geçen sezon az gol yedi, ama az gol attığı için şampiyonluğu kaçırdı. Cenk Tosun’dan sonra 5 golcü denedik olmadı. Acil çözüm olarak büyük katkı sağlar. Şampiyon oluruz”

“Türkiye’nin en iyi asist oyuncuları Beşiktaş’ta. Kanatlardan gelen topların bolluğu malum. Dünyada şu anda en iyi 5 tane 9 numarayı saysanız, Bayern Münih’in Polonyalısı Robert Lewandowski, PSG’nin Uruguaylısı, matador lakaplı Edinson Roberto Cavani Gómez ve Zlatan İbrahimoviç. Dördüncü, beşinci isim yok. Zlatan, Amerika’da LA Galaxy formasıyla 27 maçta 22 gol attı, 6 da asisti var. Böyle bir güçten faydalanmak gerekir. Milan ile anlaşamazsa sponor destekli olarak Zlatan’ı alabiliriz. Çünkü bu işin formülünü çözdük. Sadece şu kadarını söyleyeyim, Cristiano Ronaldo, Juventus’la anlaştığında, daha İtalya’ya gitmeden 500 bin formasını sattılar. Zlatan, İstanbul’a indiğinde maliyetinin iki mislini kulüp çoktan kasasına koymuş olur”

“Böylesine iddialı konuşmamızın sebebi, son 10 yılda dünya futbolunda gerçek anlamda marka olan 3 futbolcudan birinin Zlatan olduğudur. Ronaldo, Messi ve Zlatan. Ve gelelim asıl meseleye. Biz Zlatan için asıl Sportif direktörlük ya da scouting organizasyonunun başına geçmesini isteyeceğiz. Takım elbiseli olacak yani. Bizim sistemimiz çok geniş bir scouting organizasyonunu içeriyor. Düşünsenize Zlatan Ibrahimović, Paris, Eindhoven, Malmö, Genova… Hangi şehre gitse istediği yıldız adayı hemen peşinden gelir. İşte asıl düşüncemiz bu…”

NationalTurk Haber

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu