FutbolGündem

İbrahim Üzülmez: Hırsımızı sahaya iyi yansıtırsak güzel bir sonuçla döneceğimize inanıyorum!..

UEFA Avrupa Ligi L Grubu 2. maçında Rapid Wien ile karşılaşacak olan Beşiktaş, özel bir uçakla Viyana’ya gitti.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Türk Hava Yolları’na ait özel bir uçakla Viyana’ya hareket eden kafilede teknik kadro ve 19 futbolcunun yanı sıra; İkinci Başkan Metin Keçeli, Genel Sekreter Fahrettin Curoğlu, Tesislerden Sorumlu Üye Orhan Saka, Futbol Komite Üyesi Cengiz Zülfikaroğlu, Futbol Altyapıdan Sorumlu Üye Sinan Vardar, Basın Danışmanı ve İletişimden Sorumlu Üye Mehmet Soysal ile Hukuk İşlerinden Sorumlu Üye Ahmet Akpınar da yer aldı.

Havaalanında basın menpuslarına açıklamalarda bulunan İbrahim Üzülmez, UEFA Avrupa Ligi’ne iyi bir başlangıç yaptıklarını hatırlatarak, “Bu maçı da kazanmak istiyoruz. Zor bir deplasman, rakiplerimize her zaman saygılıyız; ama bizim göstereceğimiz performans önemli. İyi bir takım olduğumuzu herkese gösterdik. Bu hırsımızı oynayacağımız maçta da gösterirsek iyi bir sonuçla döneceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Avrupa ligiyle ilgili düşüncelerinin olumlu olduğunu kaydeden İbrahim Üzülmez, “Yeni bir takımız sonuçta. UEFA Avrupa Ligi’nde iyi yerler düşünüyoruz. Bu final de olabilir” şeklinde konuştu. Kaleci Cenk ise gruptaki ilk maça 3 puanla başladıklarını dile getirerek, “İkinci maçımızda da Rapid Wien karşısında galibiyet alıp gruptan çıkma işimizi kolaylaştırmak istiyoruz. Bunu da başaracak güce ve yeteneğe sahip bir takımız. 3 puan almak için gidiyoruz. Bunu alıp Trabzonspor maçına odaklanmayı düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir soru üzerine Cenk, “Beşiktaş’ın 3 tane çok iyi kalecisi var. Hocamız kime görev verirse en iyi şekilde değerlendireceğini düşünüyorum. Ben oynasam da oynamasam da tribünde olsam da çalışmaya devam edeceğim.” açıklamasında bulundu.

Bu arada teknik direktör Bernhard Schuster’in belirlediği 19 kişilik oyuncu kadrosunda şu futbolcular bulunuyor: “Rüştü Reçber, Hakan Arıkan, Cenk Gönen, İbrahim Toraman, Matteo Ferrari, Tomas Zapotocny, İbrahim Üzülmez, İsmail Köybaşı, Mehmet Aurelio, Fabian Ernst, Necip Uysal, Roberto Hilbert, Nihat Kahveci, Mert Nobre, Bobo, Rodrigo Tabata, Ricardo Quaresma, Holosko, Guti Hernandez.”

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu