FutbolHaber

Beşiktaş Kaptanları ve Sinan Engin Olayı

İşte Temel Yirmibeşoğlu’nun haberi !

Beşiktaş, Sinan Engin’le gündemde kalıyor!

Beşiktaş’ta kaptanlar İbrahim Üzülmez ile İbrahim Toraman arasındaki kavganın yankıları hâlâ devam ediyor.

Yargı Devam ederken Sinan Engin Göreve Geliyor !

Camiadaki herkes, bu olayın sebebini sorguluyor. Siyah-Beyazlı kulüpte, belki de 10 yılda bir meydana gelebilecek böyle bir olayın faturası Başkan Yıldırım Demirören, yönetim ve Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam’a kesilse de camia, başrolde Menajer Sinan Engin’in bulunduğuna inanıyor.

Serdar Bilgili döneminde göreve başlayan Engin’in, Kartal’ın eski hocaları Mircea Lucescu ve Jean Tigana ile tartışması, tribünlerden yükselen ‘Çarşı Sinan Engin’e karşı’ sesleri, Alaattin Çakıcı’nın Beşiktaş Kulübü üzerinden vize alması, camianın unutamadığı olaylar arasında yer alıyor.

Ali Gültiken’in menajerlikten ayrılma sürecinin ardından, Üzülmez ve Toraman’ın kavgası da Sinan Engin’in üzerine yıkıldı. Yaşananlar ve tarafların ağzından Beşiktaş’taki Sinan Engin olayları:

Lucescu Kültürsüzmüş !Lucescu ile ‘eğitimsiz’ kavgası ” Kültür dil bilmekle olmuyor yemeği elleriyle yiyor !”

Beşiktaş’ın 100. yılda yakaladığı şampiyonluğun baş aktörü olarak gösterilen Mircea Lucescu’nun bir sonraki sezon Menajer Sinan Engin’le yaşadığı tartışma unutulmadı. En büyük hatasının Sinan Engin olduğuna dikkat çeken Lucescu, şöyle diyordu: “Fashion TV izlemekten başka bir iş yapmıyor. Futboldan anlamıyor, Beşiktaş’a zarar veriyor. Onun bütün bu davranışlarının sebebi eğitimsizlik.

NationalTurk Haber

Ya eksik eğitim almış, ya da hiç eğitim almamış. Futbolcu-kulüp ilişkilerinde de faydası değil, zararı oldu. Ahmet Dursun’u sevmediği için her olayda üstüne gitti. Ufak olayları büyütmek, abartmak için var gücüyle çalıştı. Sırf Ahmet’le Beşiktaş’ın arasındaki ipleri koparmak için bu küçük olayların medyada geniş yer bulmasını sağladı.

” Sinan Engin’in Romen çalıştırıcıya cevabı gecikmiyordu: “Lucescu benim için eğitimsiz demiş. O önce yemek yemeyi, çatal-bıçak kullanmayı öğrensin. Elleriyle yemek yiyor. Kültür, yabancı dil bilmekle olmuyor.”

Alaattin Çakıcı olayı patlak verdi

Çakıcı içeride , Sinan Engin Dışarıda !Mircea Lucescu kavgasının ardından Sinan Engin’in Alaattin Çakıcı ile diyalogları ortaya çıktı. Telefon görüşmeleri deşifre olunca Engin, görevi bir süre sonra bırakmak zorunda kaldı. Beşiktaş kulübünün antetli kâğıda imzalı belgeleriyle Çakıcı’ya vize alınması mahkeme sürecini başlattı. Halen devam etmekte olan mahkeme sürecinde deşifre olan görüşmelerde şunlar yer alıyordu.

Alaattin Çakıcı: “Sinan Sinan, ufak bir şey istiyoruz onu da halledemiyorsun. Oğlum, şampiyonlukta hiç mi payımız yok? O kadar olay oldu. Bir Allah’ın kulu açıp ağzını size bir şey söyleyebildi mi? Kızdırıyorsunuz beni.” Engin: “Şey abi, tamam tamam… Abi, öyle değil başka bir şey oldu. Biliyorsun. Telafi ederiz abi. Kızma.”

Jean Tigana Olayı !

Sinan Engin’le tartışan bir diğer isim de Fransız teknik adam Jean Tigana’ydı. Engin, sürekli olarak Tigana’yı eleştiren demeçler veriyordu. Bunun üzerine Fransız çalıştırıcı Engin’e yönelik: “Sinan Engin bu kulüp için çok zararlı, dışarıda kaldığı zaman tahribata neden oluyor. Beşiktaş’ın şampiyonluğu kaybetmesine yol açtı. Sinan Engin’in Siyah-Beyazlı kulüp dışında başka iş bulma kapasitesi yok. O zamanlar da kulüpte görev yapmak istiyordu.” sözleri gündem oluyordu. Sinan Engin ise Tigana’yı şampiyonluk maçında Bobo’yu şahsi nedenlerle oynatmamakla suçluyordu.

Sinan'ı da al git artık yetmez, çünkü artık kanka ertuğrul'da var !Çarşı’nın da Engin’e tepkisi var!

Sinan Engin’in menajerliği döneminde ‘Çarşı Sinan Engin’e de karşı’ şeklinde açılan pankart polemik konusu oldu. Engin tribünlerin sesine şöyle karşılık veriyordu: “Çarşı Sinan Engin’e karşı diyorlar, ben de çıkar ‘Çarşı’ya karşıyım’ derim. Bunu desem ne olacak? Burada konu Çarşı değil, başka şeyler var.” Engin’in açıklamasından bir hafta sonra Ümraniye’de bir grup taraftar Engin’le konuşmaya geliyor, sonrasında tribün çekişmeleri sırasında kapalı tribünün liderlerinden Ferdi Aslan öldürülüyordu. Katil zanlısı olarak aranan şahsın Engin’le konuşmaya gelen grupta bulunduğu ortaya çıkıyordu.

Engin’den önce Siyah-Beyazlı kulübün menajerliğini yapan Ali Gültiken, Başkan Yıldırım Demirören’in Engin’i bu göreve getirmeyi önceden tasarladığını iddia ediyordu. Engin de, sürekli olarak Gültiken’i eleştiriyordu. Son olayda ise iki kaptan İbrahim Toraman ve İbrahim Üzülmez’in iki kez kavga etmesinin baş sorumlusu olarak Engin gösteriliyor. İki futbolcuyu barışması için yanına çağıran Engin’in kavgaya engel olmaması, oyuncuların arasındaki gerginliği daha önceden tespit edip önlem alamaması tepkilere sebep oldu.

Sayın Temel Yirmibeşoğlu’na teşekkür ederiz.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu