Gündem

TFF Başkanvekili Lutfi Arıboğan Açıklama Yaptı !

TFF Başkanvekili Lutfi Arıboğan bugün yazılı bir açıklama yaptı. Arıboğan’ın açıklaması şöyle;

Kamuoyunun dikkatine

Bilindiği üzere kıymetli başkanım, çok değerli dostum Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı merhum Hasan Doğan’ın zamansız vefatı ülkemizi derin bir üzüntüye boğmuş ve federasyonumuz başkanlık makamı boş kalmıştır.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun yasa ile belirlenmiş ilgili kuralları gereği, Genel Kurulumuz en geç üç ay içerisinde başkanlık makamı için seçim yapmak üzere bir araya gelecektir.

Ortaya çıkan bu beklenmedik ve hazırlıksız gündem nedeniyle doğal olarak spor kamuoyumuz, Türkiye Futbol Federasyonu’nun yeni başkan adayları konusunda yakıştırma ve yorumlar yapmaktadır. Son günlerde yapılan bu yorumlar içerisinde teveccüh gösterilerek ismime yer verildiğini, başkanvekilliği sıfatım nedeniyle de bu süreç içerisinde başkanlık konusunda sıklıkla ismimin kullanılmakta olduğunu gözlemlemekteyim.

Ancak Türk futbolunun geleceği açısından son derece önemli ve hassas olduğunu düşündüğüm bu özel süreç içerisinde yanlış anlaşılmalara ve gereksiz spekülasyonlara son vermek amacıyla başkan adaylığı konusunda herhangi bir düşüncemin olmadığını özenle ve altını çizerek belirtme ihtiyacını hissediyorum.

Başkanımız merhum Hasan Doğan’ın futbol camiamızda büyük bir inanç ve özveri ile tesis etmiş olduğu uzlaşı ve güven ortamının devamının sağlanması, lüzumsuz çekişme ve spekülasyonlara fırsat verilmemesi, genel kurulumuzun sağlıklı bir süreç içerisinde toplantıya hazırlanması ve başkanlık seçiminin gerçekleştirilmesi şu anda en öncelikli sorumluluklarımı oluşturmaktadır.

Bunların başarıyla gerçekleşebilmesi için tüm motivasyon ve gücümle çalışmaktayım.

Gelecek misyonumun kısa vadeli önceliğini, merhum başkanımızla birlikte üzerinde çalışmakta olduğumuz, Türk futbolunun uluslararası standartlara taşınması ve güçlü bir endüstri haline gelmesini sağlayacak önemli projelerin hayata geçirilmesi oluşturmaktadır. Başkanvekilliği görevim sürdüğü müddetçe, TFF Yönetim Kurulumuz ile birlikte çalışarak bu projelerin hayata geçebilmesi için elimden gelen tüm çabayı gösterme arzusunda olduğumu bilgilerinize sunarım.

Saygılarımla

Lutfi Arıboğan
TFF Başkanvekili

Not; Açıklamayı yapan Başkanvekili Lütfi Arıboğan TFF’den maaş alan memur statüsündedir ! Bu maaş miktarının 40 Milyar Lira olduğu iddia edilmektedir.

Futbolistan

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu