DünyaFutbolGündemTransfer

Ronaldinho Beşiktaş’tan teklif bekliyor

FIFA lisanslı bir Türk menajer ile temasa geçen Ronaldinho, Beşiktaş’tan gelebilecek bir teklifi değerlendireceğini söyledi.

Kadrosuna kattığı dünyaca ünlü yıldızlarla Avrupa’da adından sıkça söz ettiren Beşiktaş, başka büyük isimleri de kendine çekiyor. kartalbakisi.com’un elde ettiği bilgi  ve yaptığı araştırmalara göre Brezilya futbolunun en büyük oyuncularından biri olan Milanlı Ronaldinho’nun Beşiktaş’ta oynamak için menajerleri devreye soktuğu belirtildi.

2008 yazında Barcelona’dan Milan’a transfer olan yıldız futbolcunun İtalyan ekibi ile sözleşmesi 30 Haziran 2011’de sona erecek. Milan’da aradığı mutluluğu bulamayan 30 yaşındaki futbolcu, menajeri aracılığı ile kulüp aramaya başladı.

Aynı zamanda Ronaldinho’nun ağabeyi de olan menajeri Roberto, Amerika’da ikamet eden bir Türk menajer ile New York’ta biraraya geldi. Ronaldinho’nun Milan’dan ayrılmak istediğini söyleyen Roberto, kardeşinin Süper Lig’de mücadele eden üç büyük kulüpten gelebilecek teklifleri değerlendirebileceğini söyledi.

FIFA’nın lisanslı menajeri olan bu Türk menajer ile Belçika’da yaşayan ortağı başta Beşiktaş olmak üzere üç büyük kulüpten konuyla ilgili görüşmek amacıyla randevu almak için girişimde bulundu. Türk menajerler konuyla ilgili şu açıklamayı yaptılar:

“Ronaldinho’nun hem ağabeyi hem menajeri olan Roberto bizimle görüşmek istedi. New York’ta kendisi ile biraraya geldik. Roberto kardeşinin Milan’dan ayrılacağını,  Türkiye’den gelebilecek bir teklife sıcak baktığını söyledi. Biz de Beşiktaş başta olmak üzere üç büyük kulüpten randevu talep ettik. Beşiktaş yaptığı yıldız transferlerle çok ses getirdi. Eğer Ronaldinho ile anlaşabilirlerse siyah-beyazlı formayı giydirebilirler.

Ronaldinho’nun Milan ile sözleşmesi bu yaz sona erecek. Eğer devre arasında transferini yapmak isterlerse Milan kulübü ile de anlaşmaları gerekiyor. Ancak sezon sonunda serbest kalacak. Şu an için konuyla ilgili Beşiktaş yönetimi ile bir görüşme yapmadık. Özellikle Beşiktaş’tan randevu alabilmek için girişimlerimizi sürdürüyoruz.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu