FutbolGündem

Beşiktaş’ta Carvalhal gitti, Tayfur Havutçu geldi

Beşiktaş’ta yönetim kurulu, bugün yaptığı toplantı sonucunda teknik direktör Carlos Carvalhal’in görevine son verdi ve yerine futbol direktörlüğü görevini yürüten Tayfur Havutçu’yu getirdi.

Beşiktaş Kulübü yönetim kurulu Fikret Orman başkanlığında gerçekleştirdiği uzun toplantının ardından, Carvalhal ile yolların ayrılmasına karar verdi.

Başkan Fikret Orman yönetiminde Akaretler’deki kulüp binasında bir araya gelen yönetim kurulu, 5 saat süren toplantının ardından Portekizli teknik direktör Carlos Carvalhal ile yolların ayrılmasına karar verdi.

Toplantının ardından yapılan yazılı açıklamada, teknik direktör Carlos Carvalhal ile karşılıklı anlaşma sağlanarak yolların ayrılmasına karar verildiği bildirildi.

Yapılan açıklamada; Yönetim kurulu olarak 2011-2012 futbol sezonunda A takımımızın teknik direktörlüğünü yapan Carlos Carvalhal’e hizmetlerinden ötürü teşekkür ederiz. Carvalhal’in yerine A takımımız teknik direktörlüğüne, kulübümüz futbol takımlarının genel direktörü Tayfur Havutçu’nun getirilmesine karar verildi” denildi.

Bu arada takımdan ayrılan teknik direktör Carlos Carvalhal’in, yarın sabah saat 10.30’da BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde futbolcularla vedalaşacağı ve akşam da yönetim kurulu tarafından onuruna bir yemek verileceği kaydedildi.

Beşiktaş ile yollarını ayıran Carvalhal, ”Futbolda şike” davası kapsamında bir süre Metris Cezaevi’nde tutuklu kalan Tayfur Havutçu’nun yerine takımın başına getirilmişti.

Carvalhal’in yerine getirilen Tayfur Havutçu ise cezaevinden çıkmasının ardından futbol takımlarının genel direktörlüğü görevini yürütüyordu.

BORSA’YA BİLDİRİLDİ

Öte yandan Portekizli teknik direktör Carlos Carvalhal ile yolların ayrıldığı Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından Borsa’ya da bildirildi.

Beşiktaş yeni yönetiminde görev bölümü yapıldı

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Yönetim Kurulu, 5 saatlik toplantının sonunda görev paylaşımını yaptı. Başkan Fikret Orman, Yönetim Kurulu üyeleri’nin görev ve sorumluluklarını şöyle açıkladı;

İkinci Başkan – Ahmet Nur Çebi
Genel Sekreter – Mesut Urgancılar
Sayman – Berk Hacıgüzeller
İcra Kurulu Başkanı – Cem Bilge
Futbol Komitesi – Tamer Kıran / Ahmet Kavalcı / Deniz Atalay
Basketbol Komitesi – Abdullah Sözer
Amatör Şubeler Komitesi – Erdal Karacan
Yeniden Yapılanma ve Stratejik Planlama Komitesi – Adnan Dalgakıran
Hukuk İşleri Komitesi – Levent Erdoğan
Eğitim Kurumları Komitesi – Levent Erdoğan
Mali İşler Komitesi – Berk Hacıgüzeller
Pazarlama Komitesi – Nusret Altınbaş
Kartal Yuvaları Komitesi – Metin Albayrak
Tesisler Komitesi – Berkan Gocay
Yatırımlar Komitesi – Yalçın Kaya Yılmaz
İletişim Komitesi – İsmet Berkan.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu