Çilekli DosyasıFulya DosyasıFutbolGündemTransfer

Beşiktaş bir Tesisini daha kaybetti!

Beşiktaş Kulübü’nün efsane futbolcularından ve unutulmaz değerlerinden biri olan Yusuf Tunaoğlu’nun adını taşıyan stadın Beşiktaş yönetiminin ihmalinden (!) dolayı Galatasaray’a verildiği iddia ediliyor.

Hatırlanacağı üzere Beşiktaş Yıldırım Demirören Başkanlığında önce Beşiktaş Çilekli Tesisleri ve sonrasında Fulya Alt Yapı tesislerinde  büyük problemdenyağamış ve onları bir daha kullanamayacak duruma gelmişti.
Şimdi de trilyonlar değerinde çok önemli bir tesisin daha kullanımı Beşiktaş’ın elinden gidiyor..

“Beşiktaş Postası” adlı Beşiktaş’ın ve Beşiktaşlıların Gazetesinde yer alan habere göre;

Ayazağa mevkinde bulunan ve Beşiktaş’ın efsane futbolcusularından biri olan Yusuf Tunaoğlu’nun adını taşıyan stad eski İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Vedat Bayram’ın girişimi, Turgay Ciner, Zafer Yıldırım ve Mehmet Kazancı’nın desteğiyle yapılmış ve Beşiktaş alt yapısına Yusuf Tunaoğlu Tesisleri kazandırılmıştı.

Büyük paralar ödeyerek büyük oyuncular transfer eden Beşiktaş’ın 2007-2008 dönemine ait Yusuf Tunaoğlu Stadı’nın kirasını ödemediği için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ise hasar tespiti yaparak Siyah-Beyazlı kulübe açtığı davayı kazandı ve Beşiktaş 270 bin TL ödemeye mahkum edildi.

İddialar bununla da bitmiyor. Beşiktaş Postası’nda haberin devamında Fulya Alt yapı tesislerini tasfiyesinden sonra bu stad ezeli rakip Galatasaray’a kaptırıldı. Böylece hem bir Beşiktaş efsanesinin adına sahip çıkılmadı ve hemde Beşiktaş çok önemli bir tesisini ezeli rakibi Galatasaray’a kaptırmış oldu.

National Turk gazetesinin derlemesiyle Yusuf Tunaoğlu kimdir bölümünü sizlerle paylaşıyoruz.

YUSUF TUNAOĞLU KİMDİR?

Yusuf Tunaoğlu, (1946 – 22 Temmuz 2000 İstanbul) Beşiktaş’ta oynayan Türk futbol tarihinin en yetenekli futbolcularından biridir.

Şenol Birol ve Birol Pekel’in Fenerbahçe’ye transfer olması ile yine Beşiktaş alt yapısından yetişen Sanlı Sarıalioğlu ile birlikte A takıma çıkarıldı. 1962 – 1963 sezonunda henüz 17 yaşında iken A takımla maça çıktı. Önce Genç Takım’da arkasından da Profesyonel Takım’da yer aldı.

Anderlecht’e transfer olmak üzere iken bir trafik kazası geçirdi. Boğaz’da yaptığı trafik kazasından sonra Anderlecht bu transferden vazgeçti.

NationalTurk Haber

Beşiktaş’ta 2 Türkiye Ligi Şampiyonluğu, 1 Cumhurbaşkanlığı Kupası yaşadı. 1962-196 yılları arasında 172 lig maçında 23 gol kaydetti.

6 kez A, 3 kez Ümit, 5 kez de Genç olmak üzere toplam 14 kez Milli oldu.

Futbolu bırakmadan önce bir sezon Altay’a transfer oldu, ancak Beşiktaş’a geri döndü. Futbolu bıraktıktan sonra, uzun bir dönem Beşiktaş alt yapısında görev aldı. 2000 yılında Kuşadası’nda kaldığı otelde geçirdiği kalp krizi sonucu öldü. Mezarı Zincirlikuyudadır.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu