FutbolGündemTransfer

Fatih Tekke: Beşiktaş camiasında iz bırakan bir insan olmak istiyorum!..

Beşiktaş’ın transferin son gününde Rubin Kazan’dan renklerine bağladığı Fatih Tekke, “Beşiktaş’ın hedeflerine katkı sağlamak istiyorum” dedi.

Beşiktaş Kulubü’nün resmi sitesine açıklamalarda bulunan tecrübeli futbolcu, Siyah-beyazlı kulübe transfer olduğu için mutlu olduğunu belirterek, “Türkiye’nin en ateşli, en tutkulu taraftarlarının karşısına çıkacağım günü heyecanla ve sabırsızlıkla çekiyorum. Üç gündür güzel bir heyecan yaşıyorum. Tekrar ülkeme döndüğüm için, Türkiye’nin en güzide kulüplerinden birisinde oynayacağım için çok sevinçliyim” diye konuştu.

Kendisinden beklenenleri vermek içinden elinden gelen her şeyi yapacağını kaydeden tecrübeli futbolcu, “Taraftarlarımızın, camiamızın benden ne istediğini çok iyi biliyorum. Beklenenleri karşılayıp taraftarlarımızı memnun etmek, futbola veda ettikten sonra Beşiktaş camiasında iz bırakan bir insan olmak istiyorum” dedi. Türkiye’nin en büyük kulüplerinden birisine geldiğini vurgulayan golcü futbolcu, Rusya’daki günlerini ise şu sözlerle anlattı:

Kariyerimin en parlak günlerini Rusya’dayken geçirmeme, 1 lig şampiyonluğu, 2 Rusya Kupası, 1 UEFA Kupası ve 1 Süper Kupa kazanmama rağmen belli bir süre sonra arzumu yitirdim. Son zamanlarımda oynama heyecanımı tamamen kaybettim. Rusya’da çok güzel günler geçirdim ancak ben futbolun heyecanını özledim. Bugün burada daha coşkulu ve heyecanlıyım, ilerisi için daha güzel şeyler düşünüyorum. Beşiktaş taraftarı takımına aşırı derecede bağlı. Aynı zamanda her futbolcuya heyecanını kazandıracak kadar etkili.

Bu da beni sabırsızlandıran bir başka faktör. Bunlar konsantrasyonumu yükseltiyor ve takıma katılacağım zamanı iple çekiyorum. Yenilgiyi hiçbir zaman kabullenmediğini, bunun da kendisini hırçınlaştırdığını ifade eden tecrübeli golcü, Türkiye’de futbol oynadığı zamanki Fatih Tekke’den bir şey kaybetmediğini ancak Rusya serüveninde olumlu anlamda çok büyük kazanımlara sahip olduğunu belirtti.

Saha içindeki ve dışındaki davranışlarıyla Beşiktaş camiasına layık olmaya çalışacağının altını çizen Fatih Tekke, önceki gün düzenlenen imza töreni sırasında söylediklerini daha da genişleterek, şöyle konuştu; Daha önce Altay’da ve Gaziantepspor’da forma giyerken Trabzonspor’a karşı oynamıştım ve golümü de atmıştım. Bizim işimiz futbol ve bu mesleği layıkıyla yerine getirmek için profesyonel düşünmek zorundayız.

Sahaya çıktığımda rakibim babamın oğlu olsa tanımam. Kazanmak için ne gerekiyorsa yaparım. Şu andan sonra da yapacağım her şey Beşiktaş ve Beşiktaş taraftarı için olacak. Ligde ve Avrupa’da hedeflenen başarıları kazanmak için çalışacağım. Taraftarlarımızın bana destek vereceğine ve karşılığında çok iyi şeyler alacaklarına inanıyorum.

NationalTurk Haber
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu